Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Galeria pod Gniazdem - Janusz Chojnacki ,>Pejzaże<

Treść


.
Galeria pod Gniazdem
Janusz Chojnacki ,,Pejzaże”
 
Niepozorne do niedawna miejsce staje się duszą i sercem starosądeckiego Rynku. Gdzie szukać magii tego miejsca? - w lokalizacji? - wystroju? - historii? - czy ludziach tworzących ten kulturalny zaułek Starego Sącza?
Wernisaż p.Janusza Chojnackiego, który miał miejsce 29.06.2010 r. pokazał, ile ukrytych talentów, wrażliwości skrywają w sobie zwykli niezwykli starosądeczanie. Prezentowane fotografie piktorialne, zbliżone charakterem do malarstwa są indywidualnym, bardzo subtelnym spojrzeniem artysty na otaczającą rzeczywistość. Patrząc na te swoiste dzieła sztuki, czas i miejsce wydają się być drugoplanowe - liczy się refleksja, zaduma nad pięknem przyrody i kunsztem artysty. Za to zatrzymanie autorowi wystawy p.Januszowi - dziękujemy.
W imieniu gospodarzy w progach Galerii pod Gniazdem symboliczną różą powitali artystę podopieczni Stowarzyszenia ,,GNIAZDO” Agnieszka Bednarczyk i Michał Wcisło.
Rozświetlony świecami ogród galerii do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał muzyką zespołu, w którym przy perkusji zasiadł sam artysta. Przygotowane specjalnie na tę okazję śpiewniki pozwoliły licznie zebranym przyjaciołom p.Janusza na sentymentalną podróż w klimaty ,,Starego Dobrego Małżeństwa”.
Dla obecnych na wernisażu był to WIECZÓR MAGICZNY - cząstka w postaci wystawy fotografii dostępna dla wszystkich w Galerii pod Gniazdem - Rynek 5.
 
Zapraszamy
 
324428