Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kochane Dzieci

Treść


.

.
    Dla wielu z Was to piękny miesiąc i na pewno bardzo upragniony. A to z powodu tego, że już bardzo niedługo mamy koniec roku szkolnego. My, jak na pewno pamiętacie, pochylamy się w bieżącym roku nad Biblią, w temacie Komunia z Bogiem.
    Mamy za sobą maj, czas Pierwszej Komunii Świętej, która bardzo często jest okazją do obdarowania dziecka właśnie Biblią, więc na pewno poszerzyła się grupa dzieci, która może samodzielnie korzystać z tekstów Pisma Świętego.
    Dziś chciałabym, byśmy pochylili się nad tematem związanym z przypowieściami Pana Jezusa.
    Pan Jezus używał w swoich przypowieściach różnych przykładów. Jemu bardzo zależało, aby ludzie dzięki nim lepiej zrozumieli i zapamiętali prawdy Boże. I są wśród nich przykłady dla kobiet, i dla mężczyzn. A co z dziećmi? Te Jezus prosił, by przyprowadzano do Niego i im błogosławił.
.

.

.

.
    Wiem, że na wakacje nic się w szkole nie zadaje, ale myślę, że w szkole Pana Jezusa możemy zrobić wyjątek, zresztą do wakacji mamy jeszcze około 3 tygodni, znajdźcie chwile czasu, by pochylić się nad Księgami Ewangelii i znaleźć w nich przypowieści Pana Jezusa. Podziękujcie też Jezusowi za przypowieści, że w taki piękny sposób przybliżał trudne sprawy, a wszystko po to, żebyśmy bardziej byli z Nim złączeni, czyli trwali w KOMUNII.
    Serdecznie Was pozdrawiam przedwakacyjnie
 
s.Agnia
 
324010