Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Festyn czytelniczy z cyklu >Z książką na walizkach<

Treść


.
Festyn czytelniczy z cyklu
„Z książką na walizkach”
 
„Z książką na walizkach” to akcja czytelnicza, która jest organizowana przez Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu oraz biblioteki Powiatu Nowosądeckiego w dniach 6-8 maja 2012 r.
Akcja ta została wymyślona już w 2004 roku przez Wojciecha Karwackiego - dyrektora Wydawnictwa - Zakład Narodowy im.Ossolińskich. Ideą przedsięwzięcia jest dotarcie z książką oraz z jej twórcą - autorem do jak największej liczby młodych czytelników. Akcja z roku na rok rozwija się coraz bardziej i w tym roku trafiła również do województwa małopolskiego a ściślej biorąc do powiatu nowosądeckiego. Festyn skierowany jest do wszystkich chętnych, dzieci i młodzieży.
Całe przedsięwzięcie rozpoczyna się w dniu 6 maja 2012 r. barwnym korowodem postaci bajkowych, który wyruszy spod Powiatowej Biblioteki o godz. 13.30 w kierunku Rynku. Podczas festynu czytelniczego, który odbędzie się na starosądeckim Rynku, zaprezentują się uczestnicy spotkań z pisarzami i ilustratorami, dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na scenie występować będą m.in. dzieci z Integracyjnego Teatrzyku Muzycznego, młodzież z Zespołu Szkół z Barcic, dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. W przygotowanym namiocie autorskim na miłośników dobrej książki czekać będą „walizkowi” autorzy: Beata Ostrowicka, Grażyna Bąkiewicz, Izabela Klebańska, Renata Piątkowska i Kalina Jerzykowska. Będzie można również kupić po promocyjnych cenach książki tych autorów i zdobyć unikalną pamiątkę z autografem jej twórcy.
W związku z tym Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs na najciekawszy strój bajkowy oraz transparent promujący książkę i czytelnictwo. Będzie on prezentowany podczas korowodu postaci bajkowych, jaki wyruszy w dniu inauguracji festynu czytelniczego. Dokładnych informacji, dotyczących imprezy czytelniczej, można szukać na plakacie informacyjnym, w PiMGBP w Starym Sączu oraz na stronie www.bib.stary.sacz.pl
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Jolanta Chruślicka
 
324502