Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

NOWE PRZEDSZKOLE JUŻ OTWARTE

Treść


.
NOWE PRZEDSZKOLE JUŻ OTWARTE
 
    8 września 2012 r. odbyło się uroczyste otwarcie Gminnego Przedszkola z oddziałami integracyjnymi na Osiedlu Słonecznym w Starym Sączu.
    W uroczystości brali udział wychowankowie przedszkola wraz z rodzicami, samorządowcy: przewodniczący Rady Miejskiej Starego Sącza: Ewa Zielińska i Marian Lis, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki i politycy - posłowie na Sejm RP: Marian Cycoń, Andrzej Czerwiński i Andrzej Romanek; radni małopolscy: Marta Mordarska i Leszek Zegzda; małopolski wicekurator Grzegorz Baran. Projektant obiektu Krzysztof Łukasik, kier. Referatu Przygotowania Inwestycji w Urzędzie Miejskim Bonifacy Wolak.
    Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kaplicy Bożego Miłosierdzia, która wspólnie odprawili ks.proboszcz Janusz Ryba i ks.Marek Tabor - proboszcz parafii św.Elżbiety.
    Wszystkich uczestników otwarcia przedszkola witała i gościła Izabela Citak, dyrektor tej instytucji.
    Poseł Marian Cycoń, który jako burmistrz Starego Sącza był inicjatorem budowy obiektu, podczas przemówienia dziękował wszystkim biorącym udział w budowie przedszkola.
    Następnie było uroczyste przecięcie wstęgi.
.

(Fot.: Ryszard Kumor)
.

(Fot.: Ryszard Kumor)
.
    Ksiądz proboszcz Janusz Ryba poświęcił krzyże i wszystkie sale przedszkola.
Goście mogli zobaczyć występ Starosądeckiej Międzyszkolnej Orkiestry Dętej pod dyr.Stanisława Dąbrowskiego oraz starosądeckich Tamburmajorek. Dla wszystkich grała kapela góralska i występowały dzieci z przedszkola. Na przedszkolnym placu zabaw odbywał się piknik rodzinny, prowadzony przez animatorów Teatru Lalek „Pinokio” z Przysietnicy.
IC
 
327409