Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Podziękowania dla Przyjaciół >Gniazda<

Treść


.
Podziękowania dla Przyjaciół „Gniazda”
 
    26 września w Galerii „pod Gniazdem” na zaproszenie zarządu Stowarzyszenia spotkali się sympatycy i przyjaciele, którzy swoja osobą wspierali i wspierają działalność „Gniazda”. Ciężko w jednym momencie, w jednym dniu zebrać wszystkich przyjaciół naszego „Gniazda”. Dziękuję, że znaleźliście chwilę czasu, aby spędzić z nami parę chwil, minut, a może godzin - mówił, witając wszystkich, wiceprezes stowarzyszenia Wojciech Lasek.
    Mimo wrześniowego, chłodnego popołudnia, w galerii zebrała się dość spora grupa osób. Z ust prowadzących - Wojciecha Laska i Anny Górz popłynęły serdeczne podziękowania: Mieliśmy taki zwyczaj, że w ostatnią niedzielę września organizowaliśmy koncert wdzięczności. W tym roku postanowiliśmy, że nie będziemy organizować koncertu, a spotkamy się z przyjaciółmi tutaj, w miejscu, które dzięki życzliwości władz Starego Sącza udało się nam adoptować na potrzeby naszych podopiecznych. Szczególne podziękowania prowadzący skierowali do przewodniczącego Rady Miejskiej w Starym Sączu Mariana Lisa, który wraz z żoną zaszczycał swoją osobą wszystkie imprezy organizowane przez „Gniazdo”. Obecność państwa Lisów jest nam bardzo droga. Pozwala wierzyć, że to, co robimy jest ważne dla przedstawicieli naszego miasta. Drugą wyróżnioną osobą była prezes Stowarzyszenia Zofia Wcisło, która, w opinii prowadzącego, codziennie robi 15,3 km w sprawach Stowarzyszenia, wykonuje 42 telefony odbiera ponad 50. Jedyna osoba, która idąc na próbę chóru na 19.00 potrafi ode mnie wyjść o 19.30. A robi to wszystko z otwartym sercem, charytatywnie, bezinteresownie. Po prostu daje całą siebie osobom niepełnosprawnym - dodała Anna Górz. Dla Prezes „Gniazda” głównym celem działalności Stowarzyszenia jest żeby niepełnosprawni mieli swoje miejsce w społeczeństwie i żeby ono zdawało sobie sprawę, że te osoby są.
.

.

.
    Spotkanie było też okazją, aby podziękować wszystkim tym, którzy w całym okresie działalności letniej Galerii „pod Gniazdem”, dbali, aby każdy turysta, który zechciał odwiedzić to miejsce dowiedział się jak najwięcej nie tylko o stowarzyszeniu, ale i o naszym mieście. A byli nimi: Maria Lasek, Grażyna Bednarczyk, Krystyna i Wacław Faron, Władysław Korona, Robert Gawron, Jolanta Koszul, Zofia i Michał Wcisło, Krystyna Brynecka, Ignacy Kurowski, Maria Listkiewicz, Urszula Rój i Mariola Wójcik.
    Stowarzyszenie nie ma dużych środków finansowych i dlatego tak ważna jest społeczna praca, którą dla „Gniazda” wykonuje tak wiele osób. Prowadzący nie byli w stanie wymienić wszystkich, ale każdy mógł poczuć się wyróżniony. Spotkanie było okazją do rozmowy, do podzielenia się swoimi doświadczeniami i emocjami, a pogawędkom towarzyszyła muzyka.
Kinga Bednarczyk
 
324428