Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Romantyczne Andrzejki podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy

Treść


.
ROMANTYCZNE ANDRZEJKI
PODOPIECZNYCH
ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY
 
    Otrzymane zaproszenie, do wzięcia udziału w zabawie andrzejkowej „Złoty wiek”, pięknie wykonane, podane w formie rulonu wywoływało nutę zaciekawienia i tajemniczości. Jego treść brzmiała: „Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” zaprasza na zabawę andrzejkową „Złoty wiek” 27.11.2013 roku godz. 10.00. Restauracja „Stodoła w Odnozynie” w Barcicach.
 
W programie zapowiedziano:
  • Wręczenie „Złotych Kałamarzy”
  •  Konkurs na najciekawszy strój dworski
  •  Rywalizacja o „Złote pióro” w konkursie interpretacji wybranych fragmentów tekstu „Romeo i Julia” Wiliama Shakespeare w wykonaniu podopiecznych Domów oraz zaproszonych gości
  • Wróżby Andrzejkowe
  •  Magiczna atmosfera oraz wiele niespodzianek
 
    Do udziału w zabawie, oczywiście oprócz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach, zaproszeni zostali także goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Mada” oraz uczestnicy zajęć z Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ze Zbyszyc, którym kieruje p.Marta Krężel.
Już od wejścia wyczuwało się niepowtarzalną atmosferę. Wśród gości obecni byli jak zwykle bardzo życzliwi poczynaniom kadry i podopiecznych ŚDS burmistrz Jacek Lelek, jego zastępca Kazimierz Gizicki, przewodnicząca Rady Miasta Ewa Zielińska oraz niżej podpisana - nieświadoma faktu, że wraz z burmistrzem Lelkiem także poproszeni zostaną do wcielenie się w rolę Romea i Julii.
Przybyłych powitała gospodyni spotkania Beata Piszczek - pełniąca obowiązki kierownika ŚDS.
Motywem przewodnim zabawy było hasło „Złote czasy minionych epok” i stosownie do tego cyganowicka kadra terapeutów, podopieczni i panowie burmistrzowie mieli stroje dam dworu, książąt i królewiczów z minionych epok. Całości uroku dodawał barwny wystrój wnętrza przygotowany przez terapeutów ŚDS Aleksandrę Skoczeń, Dominikę Surzyńską-Górską oraz Małgorzatę Gorczowską.
.

.

.
W tej atmosferze spotkanie rozpoczęły inscenizacje tego samego fragmentu sztuki „Romeo i Julia”.  Środowiskowy Dom Samopomocy reprezentowali: Barbara Pawlik i Stanisław Dudzic pieczołowicie przygotowywani przez terapeutów: Martę Salamon i Dariusza Potoczka przy wsparciu Surzyńskiej-Górskiej. Kolejno swoje własne inscenizacje tego samego fragmentu sztuki przedstawiali uczestnicy z Powiatowego Ośrodka Wsparcia ze Zbyszyc oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Mada”z Nowego Sącza. Za tak wielkie zaangażowanie poszczególne domy zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz upominkami.
W rolę barwnej postaci andrzejkowego maga, wcielił się niezastąpiony wiceprezes Stowarzyszenia „Gniazdo” Wojciech Lasek, przynosząc same dobre przepowiednie na kolejny rok oraz rozdzielając magiczne eliksiry zapewniające szczęście i powodzenie w życiu.
    Tradycją andrzejkowych zabaw Środowiskowego Domu Samopomocy stało się wręczanie wyróżnień dla osób, które w danym roku okazały pomoc i wsparcie w spełnianiu marzeń i odkrywaniu talentów podopiecznych ŚDS oraz za wielki wkład w integracje społeczną osób niepełnosprawnych.
    W tym roku były to „Złote Kałamarze”, które przyznano paniom: Ewie Zielińskiej, Marcie Mordarskiej oraz Katarzynie Zielińskiej.
Nad całością imprezy troskliwie czuwali pozostali pracownicy ŚDS: Małgorzata Bochniarz, Barbara Kutak, Grażyna Zoń oraz Wanda Stawiarska.
Życzliwość właściciela „Stodoły w Odnozynie” Andrzeja Gorczowskiego, któremu zebrani złożyli serdeczne życzenia imieninowe sprawia, że to już kolejny raz w tym wspaniałym miejscu udaje się zorganizować niezapomnianą imprezę dla naszych podopiecznych i ich przyjaciół.
Oprawę muzyczną dla tej zabawy zapewnił, bezinteresownie poświęcając swój czas i sprzęt didżej Sylwester Dudzic, któremu organizatorzy również tą drogą serdecznie dziękują.
Oczywiście na koniec rozstrzygnięty został konkurs strojów, a jego zwycięzcom wraz z p.Ewą Zielińską wręczyłyśmy przygotowane przez kadrę ŚDS nagrody
Nagrodę za pierwsze miejsce otrzymał Paweł Maciaś z Powiatowego Ośrodka Wsparcia ze Zbyszyc, za zajęcie drugiego miejsca Maria Kliś z WTZ „Mada”, a za trzecie Karolina Bartkowska-Abdul ze ŚDS Stary Sącz.
Była też nagroda specjalna dla uczestnika, który swoją osobowością wzbogacał wyjątkowa atmosferę spotkania. To wyróżnienie otrzymał Artur Cięciwa.
    Dziękując za zaproszenie, z życzeniami realizacji wielu jeszcze wspaniałych pomysłów - relację ze spotkania zdała
Jolanta Czech
 
324010