Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kochane Dzieci

Treść


.

Ostatnio pisałam o Wielkich Dniach. Dziś, chciałabym się zatrzymać przy największym dniu jaki mamy w ciągu całego roku liturgicznego. Ten DZIEŃ jest też najdłuższy, bo trwa ponad tydzień. Pewnie sobie myślicie - co to za DZIEŃ???
ZMARTWYCHWSTANIE

Tak chodzi o dzień ZMARTWYCHWSTANIA.
Kościół pomaga nam choć w jakiejś części zrozumieć wagę tego wydarzenia i tajemnicę dzięki liturgii Wigilii Paschalnej. Od kilku lat jest ona sprawowana późnym wieczorem. Dzięki temu, że nawet wtedy, gdy jest już kwiecień to i tak otacza nas mrok, ciemność. Łatwiej zrozumieć wagę światła, jakie wnosi się do świątyni, łatwiej zrozumieć jak bardzo grzech zaciemnia nam drogę do Boga.
Dzięki Jezusowi, Jego Zmartwychwstaniu które dokonało się w nocy, w niedzielę, w ten pierwszy dzień tygodnia, możemy wracać wciąż na nowo do Ojca.
Zapraszam Was, szczególnie starsze dzieci. Jest to długa liturgia, ale niezwykle piękna. Myślę, że z biegiem lat coraz bardziej będziecie wchodzić w jej tajemnicę, piękno, wymowę.
Na początku, napisałam, że ten dzień trwa ponad tydzień - tak jest. Widzimy to w liturgii. Każdy następny dzień po Niedzieli Zmartwychwstania aż do następnej Niedzieli - to jedno wielkie święto radości - Jezus żyje, Jezus Zmartwychwstał, pokonał śmierć i szatana i jest z nami. ALLELUJA
Życzę każdemu z Was, Waszym Rodzicom, przyjaciołom, byście doświadczyli radości tych dni i Jezusowych słów:
POKÓJ WAM, NIE LĘKAJCIE SIĘ,
JA JESTEM Z WAMI, PO WSZYSTKIE DNI, AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA.
s.Agnia
324503