Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

II Festiwal Młodych Talentów w Starym Sączu

Treść


.
FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW
 
14 marca w kinie „Sokół” w Starym Sączu odbył się II Festiwal Młodych Talentów. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Liceum Ogólnokształcące w im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu.
.

.
    W jury zasiadali nauczyciele LO ze Starego Sącza, a mianowicie: Urszula Waligóra, Małgorzata Stelmach, Mieczysław Zagórowski. Festiwal prowadzili uczniowie liceum: Przemek Tokarczyk i Robert Zięba, którzy znakomicie poradzili sobie z zadaniem, przy tym rozbawiając publiczność. Oprócz jury, prowadzących i publiczności, występujących wspierali również: dyrektor LO im.Marii Skłodowskiej-Curie, Krzysztof Szewczyk i v-ce dyrektor, Andrzej Sojka. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Większość z nich brała już udział w tego typu przeglądach, dlatego też nie odczuwała tremy przed wystąpieniem. Wręcz przeciwnie, była ona dla nich motywacją do walki o wygraną. Byli też tacy, którzy po raz pierwszy brali udział w festiwalu, więc obawiali się swoich występów. Jednak po wyjściu na scenę świetnie sobie poradzili. W konkursie wzięło udział w sumie 19 uczestników:
  1.  Natalia Siedlarz - LO Stary Sącz
  2.  Katarzyna Pawlik - LO Stary Sącz
  3.  Paulina Fabiś - LO Stary Sącz
  4.  Aneta Gałysa - LO Stary Sącz
  5.  Ernest Jaworski - Gimnazjum Prywatne w Starym Sączu
  6.  Zespół Wokalny Barcice - Zespół Szkół w Barcicach
  7.  Małgorzata Plata - Gimnazjum Prywatne w Starym Sączu
  8.  Jaworska Jolanta - LO Stary Sącz
  9.  Justyna Madziar - Gimnazjum Prywatne w Starym Sączu
10.  Michał Żuchowicz - Gimnazjum nr 6 w Nowym Sączu
11.  Mateusz Perz - LO Stary Sącz
12.  Adam Pawlik - Gimnazjum Stary Sącz
13.  Agnieszka Bodziony - Gimnazjum w Brzeznej
14.  Natalia Kita i Julia Dumana - Gimnazjum Prywatne
         w Starym Sączu
15.  Artur Janek - Gimnazjum Prywatne Stary Sącz
16.  Maciej Hejmej - Gimnazjum Prywatne Stary Sącz
17.  Agnieszka Kulig - Gimnazjum Publiczne w Starym Sączu
18.  Katarzyna Łatka - Gimnazjum w Brzeznej
19.  Gabriela Bochniarz i Gabriela Rojna - Jezuickie
        Centrum Edukacji w Nowym Sączu
 
Znaczna część uczestników była zadowolona ze swojego występu, chociaż znaleźli się i tacy, którzy uważali, że mogło mi pójść znacznie lepiej. Uczestnicy wybrali piosenki, które „pasują do ich tonacji”, „stanowią wysoką poprzeczkę dla przeciwników”, „są naszymi ulubionymi”, „pasują do mojej osobowości”. Wykonywali je oni nie tylko w języku polskim, ale również angielskim, francuskim. Wśród wokalistów o anielskich głosach znaleźli się także: fenomenalny kabareciarz, zapierający dech w piersiach pianista, utalentowana skrzypaczka i znakomity trębacz. Występujący poświęcili dużo czasu na doszlifowanie swojego talentu. W czasie trwania festiwalu atmosfera była znakomita. Wszyscy bawili się doskonale. Biorący udział w konkursie zgodnie odpowiadali, że jeśli w przyszłym roku odbędzie się Festiwal Młodych Talentów, to na pewno wezmą w nim udział, ponieważ „Atmosfera była bardzo miła, przez co dobrze się występowało”. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: gimnazjaliści i licealiści. Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ jak stwierdzili: „Wszyscy uczestnicy byli na równym poziomie”.
.

.
W grupie gimnazjalistów wyróżnienie otrzymali: Artur Janek, duet Gabriela Bochniarz i Gabriela Rojna oraz Ernest Jaworski. Szczególne wyróżnienie otrzymał Michał Żuchowicz, który przedstawił piosenkę własnego autorstwa. III miejsce otrzymał Zespół Wokalny Barcice, II miejsce Agnieszka Kulig, natomiast I miejsce przypadło Maciejowi Hejmejowi, który zachwycił wszystkich swoim występem.
    W grupie licealistów wyróżnienie otrzymały: Paulina Fabiś i Natalia Siedlarz. III miejsce zajęła Katarzyna Pawlik, II Aneta Gałysa, a I Mateusz Perz - oczarował on wszystkich swoją grą na pianinie.
    Wszyscy uczestnicy otrzymali także dyplomy za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że LO w Starym Sączu, za rok również, zorganizuje tak samo dobry Festiwal Młodych Talentów jak w tym roku.
 
Agata Tylecka
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
327580