Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Ania - uczennica LO im.M.Skłodowskiej-Curie - jedzie do Brukseli

Treść


.
Ania jedzie do Brukseli
 
Uczennica LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, Anna Radzik zajęła III miejsce w Konkursie Historycznym „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia”. Konkurs po raz drugi zorganizował Andrzej Romanek we współpracy z krakowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.
.

.
Ania napisała pracę na temat: Grupa Świsłocz w Starym Sączu i zgrupowanie powstałe z jej członków pod dowództwem Stanisława Frączka ps."Zator". Opiekunem uczennicy, przygotowującym ją do udziału w konkursie był mgr Andrzej Sojka - nauczyciel historii w starosądeckim LO.
- Nie liczyłam na większą wygraną, dlatego byłam zaskoczona werdyktem... A poza tym ogromnie się cieszę, że wygrałam wycieczkę do Brukseli, ponieważ nigdy tam nie byłam - stwierdza finalistka konkursu.
Wśród laureatów konkursu znalazły się także dwie uczennice LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu: Gabriela Jastrzębska i Jolanta Kęska.
 Jest to tym większy sukces, gdyż w tym roku do konkursu przystąpiło 10 szkół ponadgimnazjalnych z Nowego i Starego Sącza, Krynicy-Zdroju i Marcinkowic. W sumie wpłynęło 20 prac o Żołnierzach Wyklętych.
Wyróżnieniem dla zwycięzców konkursu były gratulacje od wiceprezydent Bożeny Jawor oraz od posła Arkadiusza Mularczyka. Na dziesiątkę laureatów konkursu czekały atrakcyjne nagrody książkowe i rzeczowe od posła Andrzeja Romanka i IPN. Zdobywców trzech pierwszych miejsc wraz z ich nauczycielami europoseł Zbigniew Ziobro, który patronował konkursowi, zaprosił na wycieczkę do Brukseli. Gratulujemy wygranej i życzymy wspaniałych wrażeń.
 
Robert Zięba uczeń klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
324541