Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Ania Lipka - ogólnopolski sukces młodej Starosądeczanki

Treść


.
Ogólnopolski sukces młodej Starosądeczanki
ANIA LIPKA Z I B LAUREATKĄ DWÓCH KATEGORII
V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU im.Ks.prof.J.Tischnera
 
    19 marca 2013 roku w Ratułowie, miejscowości leżącej na Podhalu - w gminie Czarny Dunajec, odbył się finał V. Ogólnopolskiego Konkursu im.Ks.prof.Józefa Tischnera.
Wśród jego uczestników starosądecką podstawówkę, noszącą imię ks.Tischnera, reprezentowała czwórka uczniów: Ania Lipka i Jakub Nowak z kl.1b, oraz Urszula Majda i Kinga Kurowska z kl.6d.
Z tego grona, to właśnie ośmioletnia Ania Lipka z 1b, startująca oczywiście po raz pierwszy w tak poważnym konkursie, zdobyła nagrody za zajęcie trzecich miejsc w dwóch konkursowych kategoriach.
Na konkurs literacki dla klas 0-3, Ania napisała wierszyk o sobie pt: „Oto ja”:
Jeden dwa - oto ja
mała Ania - o la la la
Jestem chuda, mam lat osiem,
Jestem dzieckiem, a nie łosiem.
Trochę ząbków mam za mało,
długie włoski, długie ciało.
Nie mam siostry, nie mam brata,
sama jestem całe lata,
lecz się wcale tym nie smucę,
w zamian za to tatę nudzę,
by komputer swój zostawił,
by się ze mną trochę bawił.
Dużo czytam, dużo gadam,
gdy nie muszę, to nie siadam,
no, a nawet, jeśli muszę,
to i tak się w miejscu ruszę.
Lubię figle, lubię psoty,
gdy nic nie mam do roboty,
wszędzie pełno mej osoby,
ludzi z tego bolą. głowy.
Moja pani mówi mamie,
że mam zawsze rozwiązanie
i choć czasem daję w kość,
to jest na mnie krótka złość.
Kiedy Wy mnie też poznacie,
„Co za Ania !” - zawołacie.
 
Drugą kategorią, w której Ania odniosła sukces był konkurs recytatorski. Zaprezentowała w nim utwór Grażyny Drobek-Bukowskiej pt.: „Jestem Góralką”:
.

.

. 
Jedną z nagród, Ania otrzymała, z rąk p.Kazimierza Tischnera - brata Księdza Profesora.
Wielką pasją Ani jest czytanie książek. Nic więc w tym dziwnego, że jej konkursowym debiutem, był udział w 2012 roku w konkursie recytatorskim poezji Marii Konopnickiej, zorganizowanym w czytelni PiM-GBP im.Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Zajęła wówczas pierwsze miejsce za recytację wiersza „Krasnoludki”. Laureaci owego konkursu (a był wśród nich również Łukasz Dyrda, który zajął wówczas drugie miejsce za wykonanie wiersza „Stefek Burczymucha” - dzisiaj także uczeń 1b) mieli swój debiut na dużej scenie starosądeckiego „Sokoła”, gdzie zostały im wręczone nagrody i recytowali przygotowane utwory. Zdjęcie wszystkich uczestników tego konkursu zdobiło ubiegłoroczną, czerwcową okładkę „Z Grodu Kingi”, a wewnątrz numeru znalazło się także zdjęcie z występu dzieci na scenie kina.
Gratulując serdecznie Ani, chcemy także przekazać, że cieszymy się również bardzo z sukcesów: Kacpra Rogalskiego, który zajął drugie miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki o Tematyce Prozdrowotnej i Joanny Gancarczyk za zajęcie czwartego miejsca w Gminnym Konkursie Plastycznym - „Sport ścieżką do zdrowia” - organizowanym w ramach projektu: „Cztery kroki do zdrowia”.
W czwartek 18 kwietnia niestrudzona Ania na szkolnym konkursie recytatorskim im.Jana Brzechwy zdobyła I miejsce za wykonanie wiersza „Żuk”.
Wszystkim naszym kolegom i koleżankom, a szczególnie Ani Lipce - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów, zachęcając innych uczniów naszej klasy do szlachetnej rywalizacji w dziedzinach, które ich pasjonują, którzy chcą wiedzieć więcej.
Błogosławiony Jan Paweł II każdemu przypomina, że: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”.
    Jako upominek wszystkim uczniom przekazujemy przesłanie starożytnych, którzy twierdzili, że: „Przed człowiekiem mądrym, cała ziemia stoi otworem, gdyż ojczyzną duszy szlachetnej jest cały świat”.
Samorząd kl.Ib wraz z wychowawczynią
Haliną Ślazyk
 
324134