Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Onet - czyli LO ze Starego Sącza w Krakowie

Treść


.
Onet - czyli LO ze Starego Sącza w Krakowie
 
    Uczniowie klasy dziennikarskiej Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w warsztatach dziennikarskich w siedzibie Onetu.
    Około 10.00 weszliśmy do budynku, w którym mieści się siedziba jednego z czołowych portali internetowych „Onet.”. W podstawy pracy, w tak dużej firmie jak „Onet”, wprowadziła nas główna redaktorka wiadomości w serwisie. Poznaliśmy krótką historię „Onetu” i dowiedzieliśmy się, jak na przełomie lat zmieniał się portal.
    Następnym punktem programu były warsztaty dziennikarskie, które prowadziły redaktorki wiadomości. Wyjaśniły nam szczegółowo, na czym polega ich praca, a następnie otrzymaliśmy do rozwiązania dwa ćwiczenia z zakresu pracy dziennikarskiej. Pierwsze ćwiczenie polegało na napisaniu odpowiedniego leadu do tekstu, a drugie na wychwyceniu 15 błędów w artykule dziennikarskim. Ćwiczenia, chociaż trudne, sprawiły dużą frajdę i pozwoliły poznać aspekty pracy w serwisie internetowym.
    - Największy problem miałam z napisaniem leadu - mówi Monika.
     Po warsztatach mieliśmy okazję jako pierwsi zobaczyć news room po remoncie, który zakończył się zaledwie poprzedniego dnia. Tutaj mogliśmy zobaczyć dziennikarzy „Onetu” w ich codziennej pracy.
 Byliśmy bardzo zadowoleni z warsztatów. Nikt z nas nie przypuszczał, że praca w serwisie internetowym wymaga tyle zaangażowania.
    - Najbardziej zaskoczyła mnie ilość tekstów dziennie umieszczanych na stronie - stwierdza Robert -  Z pewnością na długo zapamiętam te warsztaty.
 
Adam Hejmej - uczeń klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
324134