Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kolonie, Kolonie, Kolonie …..

Treść


.
Kolonie, Kolonie, Kolonie …..
 
    Przed laty pewną dużą popularnością cieszyła się piosenka o przemijaniu czasu, wielu ludzi, szczególnie ci, którzy przezywali swoją formację w Ruchu Światło Życie czy Grupach Apostolskich, nucili: „Popatrz jak prędko mija czas….”. Im bardziej dojrzewamy w latach i naszym życiowym oświadczeniu doświadczamy prędkości tego mijającego czasu. I tak szybko minęły święta, przyjdzie czas pierwszych komunii świętych i tak dalej i zanim się spostrzeżemy przyjdą wakacje, a wraz z nimi pytanie, jak je zagospodarować. Przed trzema i dwoma laty z parafii starosądeckiej a raczej z miasta Stary Sącz była organizowana kolonia parafialna, która odbywała się w Sopocie. Dzieci przez dwa tygodnie miały możliwość spędzenia czasu nad Bałtykiem, zobaczenia ciekawszych miejsc w okolicach Trójmiasta, tak po prostu przeżyć swoja małą wakacyjna przygodę.
    Wzorem poprzednich lat chcemy zaprosić do uczestnictwa w kolonii dzieci z Grodu św. Kingi. Odbędzie się ona w dniach 30 czerwca do 14 lipca 2013, więc zaraz po otrzymaniu świadectwa po zasłużonej szkolnej pracy. Wstępnie przejazd nad morze jest zaplanowany pociągiem z Krakowa, gdzie dzieci zostaną dowiezione autokarem. W Sopocie mieszkamy w Szkole Podstawowej, której sale lekcyjne zamieniają się na sypialnie dla poszczególnych grup. Uczestnicy są pod dwudziestoczterogodzinną opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców, których doborem zajmuje się ksiądz Edward Łatka - kierownik kolonii.
    Cena pobytu dziecka wraz przejazdem do Sopotu i z powrotem oraz opłaceniem organizowanych wycieczek, takich jak: zwiedzanie ZOO w Gdańsku Oliwie, rejs na Hel i inne wynosi 800 zł. Na prośbę zainteresowanych są wystawiane dowody wpłaty, celem skorzystania z pomocy socjalnej w zakładzie pracy rodziców.
    Jeżeli znalazłyby się osoby zainteresowane, proszę o kontakt z s.Ligorią Małgorzatą Janas, u Siostry można pobrać kartę uczestnictwa w kolonii. Pod koniec maja jest zaplanowane spotkanie organizacyjne z ks.Edwardem, wtedy też będzie można złożyć wypełnione karty i pieniążki związane z pobytem dziecka na kolonii.
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego: do Sióstr Służebniczek w Starym Sączu i s.Ligorii - 18 446-15-14; lub do mnie - s.Agnia Elżbieta Sienkiel do Krakowa, gdzie obecnie pracuję - 12 644-68-48 lub tel. kom. 512 578 110 (Przepraszam, że nie zawsze jest odbierany, ale życie wspólne rządzi się prawem własnym. Będę starała się oddzwaniać).
    Oczywiście, co należało zaznaczyć na samym początku, można szukać szczegółowych informacji u „Szefa” czyli ks.Edwarda, który jest organizatorem i kierownikiem naszego sopockiego wypoczynku. Telefon do Księdza to: 606 899 527.
A na koniec, znowu miną wakacje, rozpocznie się szkolna codzienność, ale we wspomnieniach, zawartych przyjaźniach, będzie można odnaleźć się jak w tym pokolonijnym wierszyku:
 
Choć to było aż tak dawno...
To wspomnienia powracają..
Piękne chwile, wydarzenia..
W mojej głowie się plątają...
Chrzest, ogniska i zabawy...
Ach, to były piękne sprawy...
Choć to były dwa tygodnie..
Tylko takie krótkie chwile.....
Wszyscy strasznie płakaliśmy..
W ten ostatni dzień kolonii..
Tak to szybko przeminęło...
Razem z wiatrem pofrunęło...
Chcę by te chwile powróciły..
By kolonie odnowiły...
 
s.Agnia Elżbieta Sienkiel
 
324134