Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Aktualności z ZSP

Treść


.
Aktualności z ZSP
 
    18 marca br. zagościł w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu światowej sławy mistrz kucharski Zbigniew Kurletto w obecności zaproszonych gości i młodzieży przygotuje pokaz kulinarny którego tematem będą ,,zakąski świata na europejskim stole,,. Młodzież uczestnicząca w pokazie będzie miała możliwość obserwacji wybitnego szefa kuchni, zadawania pytań jak również angażowania się w pomoc przy sporządzaniu zakąsek.
.

.
Etap eliminacji okręgowych dla Okręgu krakowskiego w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości przeprowadzono w tym roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.
Podczas I części eliminacji okręgowych uczniowie odpowiadali pisemnie na 30 pytań testowych z prawa własności przemysłowej oraz historii techniki i wynalazków, a następnie wykonywali trzy zadania opisowe w tym zgłoszenie patentu wynalazczego. Podczas II części eliminacji uczniowie odpowiadali ustnie na trzy wylosowane przez siebie pytania z prawa własności przemysłowej oraz historii techniki i wynalazków.
Najlepszym specjalistą w dziedzinie wynalazczości w Małopolsce został Piotr Banach. Bogatą wiedzą wykazały się również uczennice: Natalia Brzęk oraz Karolina Piszczek, uzupełniając kolejne miejsca na podium. Cała zwycięska trójka, to uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.
W ujęciu drużynowym czołowe miejsca odbytych eliminacji przedstawiają się następująco:
   I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu
  II miejsce - Technikum Budowlane w Starym Sączu
III miejsce - Zespół Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu
IV miejsce - V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie
 V miejsce - Zespół Szkół Nr l w Limanowej
.

.
    12 kwietnia br. odbyły się eliminacje szkolne MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU "MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY" YPEF 2012/2013. W konkursie oprócz uczniów naszej szkoły brali udział także gimnazjaliści z Gołkowic i Podegrodzia. W bieżącym roku odbywa się trzecia edycja tego konkursu.
Trzydzieści najlepszych zespołów z terenu całego kraju weźmie udział w Finale Krajowym, który odbędzie się w dniu 21 maja 2013 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Finał Krajowy odbywać się będzie w języku angielskim. Najlepszy zespół etapu krajowego kwalifikuje się do europejskiego finału, który odbędzie się we wrześniu 2013 r. w Portugalii.
.

.
    10 kwietnia w ZSP odbył się Dzień Dawcy Szpiku Kostnego .
Rejestracja potencjalnych dawców odbywała się na przerwach w budynkach przy ul.Daszyńskiego, ul.Mickiewicza, ul.Batorego. Przeszkoleni uczniowie z kl.2a ZSZ i 1TŻ przeprowadzali wstępny wywiad medyczny z chętnymi oraz pomagali wypełniać formularz zgłoszeniowy. Chętni dawcy pobierali sobie wymaz z wewnętrznej strony policzka specjalną sterylną szpatułką.
Akcja trwała od 8.00 do 11.40 i w tym czasie zarejestrowanych zostało 43 pełnoletnich uczniów naszej szkoły.
 
324134