Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Uczeń ze starosądeckiego LO małopolskim znawcą >Potopu< H.Sienkiewicza

Treść


.
Uczeń ze starosądeckiego LO
małopolskim znawcą „Potopu” H.Sienkiewicza
 
Adam Fabiś, drugoklasista z LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, jako jedyny z powiatu nowosądeckiego został finalistą Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Bohaterowie Lektur Szkolnych - „Potop” Henryka Sienkiewicza”.
Konkurs był wyzwaniem dla wielu uczniów, składał się z pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru.  Adamowi udało się uzyskać w nim wyróżnienie.
 
W jaki sposób przygotowywałeś się do konkursu?
    - Po pierwsze przeczytałem książkę, następnie w przygotowaniach pomagała mi ucząca mnie polonistka pani mgr Małgorzata Jawor. Dodatkowo, wiele wniosły lekcje języka polskiego, na których zajmowaliśmy się omawianiem lektury.
 
Czy od zawsze interesowały Cię konkursy czytelnicze?
    - Nie, w Liceum nie jestem nawet na profilu humanistycznym tylko matematycznym i z reguły nie biorę udziału w tego typu konkursach, ale zafascynowała mnie Trylogia Henryka Sienkiewicza. Czytałem „Potop” z przyjemnością, czułem się pewnie i postanowiłem się sprawdzić. Tak przeszedłem na początku etap szkolny, a później rejonowy. Ostatecznie znalazłem się w Krakowie, biorąc udział w finale konkursu i zdobywając wyróżnienie.
 
 Stresowałeś się przed poszczególnymi etapami?
    - Nie powiedziałbym, że się stresowałem. Wiedziałem, że dobrze znam tą książkę, bo to w końcu jedna z moich ulubionych. Po wyjściu z sali, gdzie pisaliśmy pierwszy test, czułem się dobrze. Wiedziałem, że dobrze mi poszło. Z kolejnymi etapami było podobnie, tylko z tą różnicą, że wiedziałem, iż konkurencja będzie większa.
 
Dziękując za rozmowę, gratuluję sukcesu.
 
Rozmawiała: Katarzyna Witowska - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu                      
324134