Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Wystawa >ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANA JOACHIMA CZECHA<

Treść


.

.
WYSTAWA
„ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANA JOACHIMA CZECHA”
 
    Jednym z punktów obchodów Roku Jubileuszowego Jana Joachima Czecha w 125. rocznicę urodzin było zorganizowanie wystawy w „Galerii pod 5”, przy starosądeckim Rynku. pt.: „Życie i twórczość Jana Joachima Czecha”.
    Zorganizowanie wystawy przypadło Towarzystwu Miłośników Starego Sącza i Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu. Materiały ikonograficzne do wystawy udostępnił Ludwik Czech syn kompozytora i literata. Opracowania technicznego tych materiałów i wydruku dokonał p.Tomasz Turek z Biblioteki, natomiast kształt merytoryczny opracował i wystawę przygotował Andrzej Długosz z Muzeum Regionalnego.
.

.

Wnuk Jan, prawnuk Artur, praprawnukowie Bartłomiej i Wiktor
.
    Otwarcie wystawy nastąpiło w dniu 29 kwietnia 2013 r. Przybyła licznie rodzina Jana Joachima Czecha na czele z córką p.Zofią Czech-Moszycką, wnuki, prawnuki, i praprawnuki, władze Starego Sącza na czele z burmistrzem Jackiem Lelkiem i przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Zielińską oraz mieszkańcy Starego Sącza. Pani Moszycka wspominała swego ojca z sympatią i wzruszeniem. Jak zapamiętały swego dziadka, opowiadały wnuczki. Po części oficjalnej długo jeszcze trwały ożywione rozmowy i wspomnienia.
    Wystawa czynna była do 10 maja.
 
Andrzej Długosz
 
322702