Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Babcia i Dziadek w oczach swoich wnuków!

Treść


.
Babcia i Dziadek
w oczach swoich wnuków!
 
Dnia 21 i 22 stycznia przeżywaliśmy Dzień Babci i Dziadka, składaliśmy naszym babciom i dziadkom życzenia, wręczaliśmy laurki a wszystko po to, by powiedzieć im jak bardzo ich kochamy. Dziadek i Babcia niejednokrotnie pomagają rodzicom w wychowaniu, przekazywaniu wartości i tradycji. Tak o swoim Dziadku i Babci piszą dzieci.
 
    Z dziadkiem jeździłem w lecie na rower, co sobotę gotowałem i układałem puzzle. Z drugim dziadkiem jeździłem na ryby i uczyłem się rzemieślnictwa. Niestety już odeszli do Pana Boga Zachowałem wiele wspomnień z nimi, ale najbardziej pamiętam słowa, kiedy wychodziłem do szkoły „Niech się darzy”. Babcie nie są wcale gorsze. Z babcią czytałem pierwsze książki i uczyłem się dodatkowo religii. (Jakub Hruby - kl. V a)
 
     Moi dziadkowie są wspaniali. Chociaż to nie tacy dziadkowie jak często widzimy na obrazku, że dziadek siedzi na bujanym fotelu, a obok niego babcia, która robi na drutach. To są ludzie pełni sił. Kiedy byłem mały pomagali w opiece nade mną. Zawsze służą dobrą radą i pocieszeniem. Obydwaj dziadkowie uczą nas jak być dobrymi i pracowitymi ludźmi. Idą z duchem czasu i jestem dumny, kiedy to właśnie ja mogę im coś wytłumaczyć lub czegoś nauczyć.  Można z nimi porozmawiać na każdy temat.
Moje babcie są też cudowne. Zawsze mają jakieś smakołyki. Rozpieszczają mnie pysznymi ciastami i deserami, które same przygotowują. Te pachnące bułeczki zawsze będą mi się kojarzyły z moimi babciami. Moi dziadkowie mają więcej wnucząt i w taki dzień jak ich święto spotykamy się u nich, aby im podziękować za troskę. (Maciej Biegan - kl. VI d)
 
    Babcia dla mnie, to ktoś więcej niż zwykła osoba. Jest dla mnie tak jak gdyby drugą mamą, tylko, że na więcej pozwoli. Natomiast z dziadkiem często gdzieś chodzę, ponieważ tata nie zawsze ma czas. Bardzo kocham swoich dziadków za to, że po prostu są i zawsze mogę na nich liczyć. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. To są niezastąpione osoby w moim życiu. (Karolina Plata - kl. VI c)
 
    Babcia jest najważniejszą osobą w naszej rodzinie - gotuje, sprząta i robi wiele innych rzeczy. Zawsze jest radosna. Nie widziałem, żeby kiedyś się smuciła czy złościła. Budzi nas kiedy mamy iść do szkoły. W weekendy to my za nią wszystko robimy, a ona odpoczywa. Kiedy przyjdę już mam gotowy obiad i do tego pyszny. Gdy byłem młodszy zaprowadzała mnie do szkoły i przychodziła po mnie. Wieczorami siedzimy w jej pokoju i rozmawiamy o całym dniu. Bardzo ją kocham. (Szymon Radzik - kl. V a)
 
    Moja babcia i dziadek są bardzo, ale to bardzo mili. Zawsze, gdy do nich przychodzę, pytają z miłością w sercu czy bym się czegoś nie napiła czy też nie przekąsiła. Bardzo kocham swoich dziadków, zawsze tacy serdeczni i troskliwi. Gdy ja mam lub moje rodzeństwo urodziny pamiętają o nas. My także nie zapominamy o ich święcie bądź imieninach. (Emilia Dyrek - kl. V a)
 
Żyj nam babciu lat ze dwieście, boś najlepsza w całym mieście
Gdy za bardzo rozrabiamy, pod twe skrzydła uciekamy
Ty nas zawsze wytłumaczysz, wszystkie błędy nam wybaczysz
Bądź wiec zdrowa, uśmiechnięta, tego życzą ci wnuczęta
                                               (Kornelia Panajew - V c)
 
Kochani  Babciu i Dziadku
    W dniu Waszego  święta, chcę wam podziękować za wszystkie chwile, które ze mną spędzacie, za dobro waszych serc i za wasz codzienny uśmiech na twarzy. (Michał Brzeziński - kl. III a)
 
    Mam dwie babcie i dwóch dziadków. Każde z nich jest inne, lecz kocham ich tak samo. Mam z nimi różne wspomnienia i te z trudnych dla mojej rodziny chwil i te wesołe, których jest bardzo dużo. Z babcią i dziadkiem od strony taty z szerokim uśmiechem wspominam moje cudowne dzieciństwo spędzone u nich w domu. Wszystkie wycieczki w góry, na konie i inne miejsca, wieczorne spacery polną drogą, po których spało się bajecznie. W moje gorsze dni zawsze mogłam znaleźć u nich wsparcie, gdy rodzice pracowali, tak samo jak u drugich dziadków. I jest tak do dzisiaj. Niestety z powodu szkoły i innych zajęć pozalekcyjnych w tym szkoły muzycznej nie mam tyle czasu, by spędzać go z babciami i dziadkami. Z kolei z dziadkami od strony mamy kojarzą mi się pyszne maliny z ogrodu babci, gdzie zawsze można zerwać coś dobrego. Gorące herbatki z sokiem w zimne i te cieplejsze wieczory. Wspólne rozwiązywanie krzyżówek, co bardzo mi się spodobało.
    Z dziadkiem zawsze mogę sobie porozmawiać o szkole i innych sprawach. Podziwiam ich za to, że zawsze znajdą czas na to by pomóc moim rodzicom. Także wtedy, gdy coś ich boli, starają się tego nie okazywać i zrobić wszystko żeby chociaż trochę nam pomóc. Gdy zachorujemy, gdy mama i tata do późna pracują któraś babcia zawsze z nami zostanie. Zrobi pyszny obiad i gdy trzeba pomoże w zadaniach. Nie dam rady wyrazić tego, jak bardzo jestem za to im wdzięczna. Z babciami mogę rozmawiać o wszystkim co mnie martwi, zawsze mnie wysłuchają i spróbują zrozumieć. Dlatego staram się spędzać z nimi tyle czasu ile dam rady. Bardzo kocham moich dziadków i jeszcze raz dziękuję im za wszystko. (Gabriela Wokacz - kl. VI d)
s. M.Sylwia Chruślicka
 
123900