Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

KONKURS CZYTELNICZY DLA GIMNAZJALISTÓW

Treść


.
KONKURS CZYTELNICZY DLA GIMNAZJALISTÓW
„ZEMSTA” ALEKSANDRA FREDRY ROZSTRZYGNIĘTY!
 
II Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów „Zemsta” Aleksandra Fredry odbył  się  11 marca 2014 roku w gmachu naszego  Liceum. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Jacek Lelek - burmistrz Starego Sącza, który też uświetnił swoim przybyciem całe przedsięwzięcie. Naszym gościem był również wicestarosta nowosądecki Mieczysław Kiełbasa.
Patronat medialny nad konkursem objęli Sądeczanin - miesięcznik i portal internetowy oraz Radio RDN Nowy Sącz. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również dziennikarze Radia RMF Maxxx, Radio Eska i Radio Kraków.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 89 uczestników z 30 gimnazjów. W szranki konkursowe stanęli uczniowie klas 1, 2 i 3, dla których znajomość treści lektury nie była trudna.
Nad przebiegiem konkursu czuwali dyrektor Liceum Ogólnokształcącego - Krzysztof Szewczyk i organizatorki: Małgorzata Jawor - przewodnicząca jury, Joanna Opyd, Iwona Rychlewska, Małgorzata Stelmach i Teresa Szewczyk.
Konkurs rozpoczął się powitaniem gości, uczestników konkursu i ich nauczycieli, następnie uczniowie rozwiązywali test ze znajomości Zemsty Aleksandra Fredry.
Po opuszczeniu sali gimnazjaliści mogli posilić się przygotowanymi dla nich kanapeczkami (Firma Grześ) i pysznym ciastem (Firma Klag).
By nieco ostudzić emocje pani Teresa Szewczyk zaprosiła wszystkich uczestników konkursu na spacer po Starym Sączu, którego celem było zwiedzenie Klasztoru Sióstr Klarysek.
Historia zespołu klasztornego Sióstr Klarysek jest związana nierozerwalnie z dziejami Starego Sącza. Powstanie miasta było konsekwencją nadania św. Kindze Ziemi Sądeckiej w roku 1257 i podjętej przez niż akcji kolonizacyjnej. Ufundowany przez św. Kingę w roku 1280 klasztor klarysek otrzymał od fundatorki, jako uposażenie ziemię sądecką wraz z miastem.
Na konkurs przybyli uczniowie z różnych stron, więc dla niektórych była to pierwsza wizyta w starosądeckim klasztorze i dodatkowa atrakcja konkursu.
.

.
O godzinie 12.30 odbył się spektakl teatralny pt. Koszmary gimnazjalisty przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne. Scenariusz przedstawienia został opracowany przez panie: Małgorzatę Stelmach i Joannę Opyd na podstawie tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju i fragmentów lektur szkolnych. Występ naszych artystów spotkał się z dużym zainteresowaniem, wzbudził podziw nie tylko ze względu na ich aktorskie talenty, ale piękne i stylowe stroje. Maskotką konkursu był Krokodyl.
Po spektaklu nastąpiła długo oczekiwana chwila - ogłoszenie wyników.
By stopniować napięcie i podgrzewać atmosferę rozpoczęto od wręczenia dyplomów nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, następnie dyplomów za udział dla każdego uczestnika. Potem z rąk burmistrza Jacka Lelka, wicestarosty nowosądeckiego Mieczysława Kiełbasy oraz dyrektora LO Krzysztofa Szewczyka nagrody powędrowały do wyróżnionych uczniów, a było ich 14.
I wreszcie Iwona Rychlewska ogłosiła nazwiska tych, którzy zdobyli medalowe miejsca:
   I miejsce - Karolina Gizicka (Gimnazjum w Przysietnicy)
 II miejsce - Kinga Gizicka (Gimnazjum w Przysietnicy)
III miejsce - Łucja Lachowska (Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu)
.
Gratulujemy dziewczynom sukcesu i.... szczegółowej znajomości treści Zemsty!
Za pierwsze miejsce zwycięzca otrzymał tablet, za drugie - aparat fotograficzny, a za trzecie - wysokiej klasy słuchawki oraz prezenty przygotowane przez Starostwo Powiatowe. Fundatorem głównych nagród był Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Nagrodami dla nauczycieli - opiekunów zwycięzców były kosmetyki Bottege Verde (Betterware). Trzeba też zaznaczyć, że nikt nie wyszedł z konkursu bez nagrody.
.
Konkurs nie odbyłby się w takiej formie bez naszych sponsorów:
  1. Nagrody główne I-III miejsca: Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek,
  2. Bank Spółdzielczy w Starym Sączu,
  3. Łukasz Rogowski MIKRO-WAG WAGI SAMOCHODOWE w Nowym Sączu
  4. Zofia i Władysław Sychowscy Firma Usługowo-Handlowa Rolbud Materiały Budowlane w Gołkowicach,
  5. Anna Baran PHU BiurOwiec w Starym Sączu,
  6. Drukarnia Flexergis Sp. z o.o. w Nowym Sączu,
  7. Drukarnia Goldruk w Nowym Sączu,
  8. Adam Sroka Sroka Transport w Słopnicach,
  9. Maciej Leśniak P.P.H.U. Ekran w Starym Sączu,
10. P.H. Multi w Starym Sączu,
11. Anna Szewczyk Punkt Sprzedaży Detalicznej w Starym Sączu,
12. Getin Bank Oddział w Starym Sączu,
13. Paweł Jawor Usługi Transportowe w Starym Sączu,
14. Grzegorz Klag Firma KLAG w Gołkowicach,
15. Renata i Grzegorz Ząber Firma Grześ z Nawojowej,
16. Betterware - Bottega Verde.
 
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z konkursu i wycieczki do klasztoru Sióstr Klarysek.
Oprac. Iwona Rychlewska
324134