Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Sukces maturzystki z LO w Starym Sączu Angeliki Piszczek

Treść


.
Chemia przepustką do Madrytu
Sukces maturzystki z LO w Starym Sączu
Angeliki Piszczek
Zakończył się etap międzynarodowy konkursu
Chemia a współczesne społeczeństwo
 
   Do etapu międzynarodowego zostały wybrane trzy z pięciu najlepszych prac z każdego z etapów krajowych. Następnie wybrane prace zostały przetłumaczone na język angielski i umieszczone na stronie internetowej EC2E2N, gdzie nastąpiły kolejne etapy głosowania.
   Autorzy trzech najwyżej ocenionych prac, na etapie międzynarodowym, zostali zaproszeni do udziału w dorocznym Zjeździe EC2E2N w Hiszpanii w Madrycie.  Wszystkie wydatki związane z przyjazdem na Zjazd czyli transport, wyżywienie i zakwaterowanie zostaną w całości pokryte przez EC2E2N. Dodatkowo, najlepsze prace zostaną opublikowane w Newsleterze EC2E2N, który jest szeroko rozpowszechniony w całej Europie oraz poza jej granicami (1022 odbiorców reprezentujących 520 instytucji z 66 krajów).
   Praca Angeliki Piszczek z kl. 3a naszego liceum znalazła się wśród trzech najlepszych prac w Europie.
Po trudnych eliminacjach konkursowych jury przyznało Angelice nagrodę i dyplom za udział w etapie międzynarodowym. Nagrodę i dyplom wręczył dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Stary Sączu - Krzysztof Szewczyk.
.

.
   Angelice serdecznie gratulujemy, życzymy udanej wycieczki i niezapomnianych wrażeń z pobytu w Hiszpanii. Dziękujemy też wszystkim, którzy na etapie krajowym i międzynarodowym zagłosowali na pracę naszej uczennicy.
   Opiekunem merytorycznym była p.Agnieszka Jankowska - nauczycielka chemii w LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
Iwona Rychlewska
 
324134