Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Warsztaty literackie z Beatą Ostrowicką

Treść


.
Warsztaty literackie z Beatą Ostrowicką
 
    Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu, 15 marca 2011 r. gościła znaną pisarkę Beatę Ostrowicką, autorkę wielu publikacji dla dzieci i młodzieży. Pani Beata przeprowadziła w filiach starosądeckiej biblioteki warsztaty literackie, na które przybyli chętni uczniowie gimnazjów z Barcic wraz ze swoją polonistką Małgorzatą Malinowską, oraz z Gimnazjum w Przysietnicy.
    Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Programu Rozwoju Bibliotek - Aktywna Biblioteka pt.: „Kraina wschodzących talentów”.
.

.
Wychodząc z potrzebą uaktywnienia czytelniczego młodzieży gimnazjalnej, PiMGBP w Starym Sączu opracowała cykl warsztatów literacko-artystycznych, skierowanych dla chętnych uczniów gimnazjów z terenu miasta i gminy Starego Sącza. Warsztaty będą się odbywać cyklicznie raz w miesiącu. Gimnazjaliści zapoznają się ze sposobem pisania tekstów literackich, tworzenia książki, kreowaniem bohatera literackiego, tworzeniem odpowiedniej ilustracji tekstu. Efektem końcowym warsztatów będzie samodzielne napisanie pracy literackiej lub stworzenie ilustracji do danego tekstu. Prace zostaną zaprezentowane na zorganizowanym przez Bibliotekę konkursie literackim „Moja pierwsza książka”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się w miesiącu lipcu.
    Kolejne spotkania odbędą się z paniami: Barbarą Paluchową oraz Danutą Sułkowską, na które już dziś serdecznie zapraszamy.
 
Jolanta Chruślicka
 
324163