Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Iwona Macałka - WIECZÓR Z FILMEM RELIGIJNYM

Treść


.
Korespondencja z Londynu
 
Wieczór z filmem religijnym
 
    Tym razem chciałabym się z Państwem podzielić pomysłem, który narodził się w mojej londyńskiej parafii siedem miesięcy temu. Wraz z przyjaciółmi z zespołu wokalno-instrumentalnego Dei Trust wpadliśmy na pomysł zorganizowania regularnych wieczorów filmowych dla parafian.  W drugą sobotę każdego miesiąca chętni mogą obejrzeć filmy o treści religijnej na dużym ekranie. Zaproponowaliśmy filmy takie, jak: Popiełuszko - Wolność jest w nas, Misja, Ojciec Pio i Historia św.Rity.
   Jak wszystko, co nowe, wieczór przeszedł trudne początki. Na pierwszych spotkaniach były zaledwie jednostki. Wreszcie wiadomość rozniosła się po parafii i na spotkania przychodzą niemal tłumy. Publiczność składa się z ludzi starszych, młodych, młodzieży i rodziców z dziećmi. W przyjemnej niemal domowej atmosferze można oglądając film, napić się kawy lub herbaty i zjeść ciastko.
.

.
    Wieczór jest wymarzoną okazją do spotkania znajomych i dyskusji po projekcji. A te stają się coraz żywsze i dłuższe.
    Wspólnotę tworzą ludzie, a im więcej okazji do spotkań i wzajemnego poznania się, tym bardziej zżyta wspólnota. Spotkania są także wspaniałą sposobnością do budowania mostów między pokoleniami.
    Jeśli w Twojej miejscowości nie za dużo się dzieje, może twoja parafia nie oferuje żadnych imprez kulturalnych - zacznij działać.  Porozmawiaj z przyjaciółmi i może wspólnie zorganizujecie wieczorek filmowy dla sąsiadów i znajomych.  A może uda się namówić księdza proboszcza do współpracy. Żeby zacząć nową inicjatywę, trzeba mieć chęci. Łatwiej jest narzekać, że się nic nie dzieje. Zacząć się może naprawdę wiele, tylko trzeba trochę dobrej woli.
    Wszystkim „społecznikom” życzę powodzenia.
 
Iwona Macałka
 
324163