Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Uczniowie LO - PARTNERSKA SZKOŁA

Treść


.
PARTNERSKA SZKOŁA
 
    Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie W Starym Sączu rozpoczęło współpracę z Wyższą Szkołą Biznesu - National-Louis University. Uczelnia przygotowała program „Partnerska Szkoła” mający na celu umożliwienie rozwoju własnych zainteresowań i pasji poprzez udostępnienie udziału w wydarzeniach o charakterze edukacyjno-rozrywkowym.
Nasza szkoła rozpoczęła udział w programie od warsztatów dziennikarskich poprowadzonych przez ppłk SG dr Marka Jarosińskiego. W zajęciach wzięło udział 16 osób z pierwszych i drugich klas dziennikarskich. Podczas spotkania rozmawialiśmy o historii powstania prasy, a także uczyliśmy się udzielać wymijających odpowiedzi na postawione pytania. Tym samym mogliśmy zastosować w praktyce kompetencje dziennikarskie. Dopracować także niektóre umiejętności. Rewelacyjne ćwiczenia praktyczne zdecydowanie okażą się przydatne w przyszłości.
 
W ofercie Wyższej Szkoły Biznesu znalazło się ponad 100 różnorodnych projektów, adresowanych do różnych grup, które łączy chęć zdobywania wiedzy i rozwijania pasji. Oto kilka z nich:
  1. Benchmasters to projekt cyklicznych spotkań z wyjątkowymi osobistościami świata biznesu, kultury, sportu i polityki. Celem tych spotkań jest przybliżenie sylwetki najbardziej cenionych polskich specjalistów w swoich dziedzinach.
  2. Liga Futsal to doskonała forma realizacji i dobry sposób na bliższe poznanie się pracowników i studentów WSB-NLU.
  3. Warsztaty dla licealistów prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych WSB-NLU. Uczestnicy mogą korzystać z zajęć praktycznych. Zajęcia obejmują tematy interesujące młodych ludzi, tj. psychologia, dziennikarstwo, politologia, informatyka, ekonomia, zarządzanie i marketing
  4. Prosperity to symulacyjna gra biznesowa. Uczestnicy wcielają się w rolę menedżerów zarządzających nowym biznesem – działalnością handlową na rynku sprzętu audio-video i artykułów gospodarstwa domowego. Gracze mają jednoznaczny cel, jakim jest osiągnięcie najwyższego zwrotu z inwestycji.
  5. Wampiriada Krwi Sączenie to ogólnopolski projekt honorowego oddawania krwi. Celem inicjatywy jest zebranie jak największej ilości krwi.
  6. Potęga Informatyki to widowisko, w którym świat realny połączy się z wirtualnym. Każdy stanie się częścią wirtualnego świata. Przy pomocy doskonałej muzyki, filmów i efektów świetlnych prelegenci odkrywać będą możliwości nowych narzędzi informatycznych.
  7. Wirtualne Zamki to konkurs polegający na modelowaniu rzeczywistości w grafice 3D. Uczestnicy modelują polskie zamki, pałace, ruiny, rynki miast, ratusze, kościoły itp. Zwycięskie obiekty mają szanse na umieszczenie na mapach w aplikacji GoogleEarth wraz z opisem, zdjęciami i innymi informacjami.
  8. Eduring to konkurs o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, którego celem jest kształtowanie relacji pomiędzy młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych, promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz tworzenie platformy edukacyjno-rozrywkowej.
  9. Zawody Narciarskie o Puchar Rektora WSB-NLU. Atrakcyjna lokalizacja Nowego Sącza zachęca do aktywnego wypoczynku. Każdego roku JM Rektor zachęca do udziału w zawodach narciarskich o Puchar WSB-NLU.
10. Erasmus Day to dzień, podczas którego studenci mają możliwość uzyskania szczegółowych oraz praktycznych informacji dotyczących wymiany studenckiej w ramach programu LLP/Erasmus.
11. Wielkanocna Loteria Charytatywna zorganizowana przed Świętami Wielkanocnymi to zbiórka fantów, z których fundusze zostaną przekazane na cele charytatywne.
12. Na Plenerze fotograficznym uczestnicy otrzymają rzetelną i wszechstronną wiedzę z zakresu profesjonalnej fotografii.
13. Festiwal Przedsiębiorczości Boss jest ogólnopolskim projektem promującym przedsiębiorczość. Jest to wydarzenie mające inspirować i motywować do postaw przedsiębiorczych, wskazywać drogę i możliwości rozwoju.
14. Konwencja Fitness to cykliczny projekt, w ramach którego do centrum rekreacji OLIMP zaproszeni zostaną prezenterzy jednej z najlepszych szkół fitness w Polsce. Poprowadzą oni prezentacje, warsztaty i treningi dla wszystkich zainteresowanych tą formą aktywności fizycznej. Program wzbogacony będzie wykładami i warsztatami mistrza Tai Chi.
 
    Poza tymi wydarzeniami odbędzie się wiele innych projektów, o których można przeczytać na specjalnie przygotowanym do tego serwisie: www.eventownia.info
    Każda ze szkół współpracujących z WSB-NLU, musi wyznaczyć Ambasadora, który będzie informować o planowanych wydarzeniach. Tę funkcję w naszej szkole pełni Monika Pustułka - uczennica klasy 2a. Poprzez zaangażowanie i uczestnictwo będziemy zbierać punkty na koncie naszej placówki jako Szkoły Partnerskiej. Jeżeli zbierzemy najwięcej punktów, otrzymamy Grand Prix Projektu tzw. „Złoty Klucz WSB-NLU” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Natomiast projekt przewiduje, iż Ambasadorowie otrzymają zestawy atrakcyjnych gadżetów WSB-NLU. Ponadto spośród nich zostanie wyłoniona jedna osoba, która zostanie wyróżniona indeksem, uprawniającym do nieodpłatnego studiowania na dowolnym kierunku w ramach projektu Talenty 3D.
    Program ten oferowany jest studentom studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w języku polskim i oferujących polskie dyplomy ukończenia studiów. Warunkiem wstępnym kwalifikacji do programu studiów bezpłatnych jest uzyskanie z matury na poziomie rozszerzonym, z dowolnego przedmiotu, minimum 70 punktów procentowych.
    W myśl zasady, że najlepszą formą edukacji jest nauka przez praktykę, nasza szkoła weźmie udział w również w pozostałych wydarzeniach organizowanych przez studentów, absolwentów oraz pracowników WSB-NLU. Zapowiada się ciekawa przygoda.
 
Małgorzata Dziedzina - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
324163