Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Patronalne święto Akcji Katolickiej

Treść


.

.
PATRONALNE ŚWIĘTO AKCJI KATOLICKIEJ
 
    W dniu 25 maja 2014 r. (przesunięcie nastąpiło na skutek kanonizacji Jana Pawła II) POAK w Starym Sączu uroczyście obchodził patronalne święto. Wraz z tutejszym Oddziałem - tradycyjnie już - świętowali członkowie AK z Barcic i Czarnego Potoka.
    O godzinie 15-tej w kościele p.w. św.Elżbiety rozpoczęła się celebracja mszy św. poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczył ks.dr Jan Bartoszek - asystent diecezjalny AK, a asystowali mu ks.prałat Marek Tabor, ks.prałat Alfred Kurek, ks.Stanisław Dziekan z Barcic i ks.Leszek Babraj - proboszcz z Czarnego Potoka. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Przewodnicząca Diecezjalnego Instytutu AK p.Bożena Kwitowska oraz przewodnicząca POC siostra Eleonora.
    Przewodniczący celebry w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię Akcji Katolickiej w Polsce, jej reaktywację w okresie pontyfikatu Jana Pawła II (przed 15 laty) oraz aktualne zadania stojące przed organizacją, szczególnie w zakresie nowej ewangelizacji, w kontekście życia i działalności jej patrona - św.Wojciecha.
    Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy przeszli do Domu Parafialnego, gdzie przy skromnym poczęstunku i dźwiękach muzyki akordeonowej, w wykonaniu młodego adepta tej sztuki - Jakuba Gałysy rozmawialiśmy o wspólnych kontaktach, sytuacji społecznej, współpracy z Caritasem i wielu innych tematach. Dominowały uczucia wzajemnej życzliwości, wspólnoty dążeń, umiłowania dobra i prawdy.
Zbigniew Matys
 
324134