Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

WYSTĘP MŁODYCH STAROSĄDECZAN

Treść


.
WYSTĘP MŁODYCH STAROSĄDECZAN
 
    Dnia 20 października 2011 r. w nowosądeckim kinie „Sokół” odbyła się konferencja „Polska w UE - UE w Polsce” oraz happening o Unii Europejskiej i polskiej prezydencji.
Na tę uroczystość została zaproszona integracyjna grupę teatralna podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” i dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Starym Sączu.
.

.

.
Nasza grupa wystawiła przedstawienie pt.: PIKNIK EUROPEJSKI, na którym zostały zaprezentowane wszystkie kraje Unii Europejskiej. Uczestnicy z wielkim zapałem i zaangażowaniem zaprezentowali 27 krajów należących do wspólnoty Unii Europejskiej. Dzieci wraz z podopiecznymi „Gniazda” w ciekawy sposób opowiedzieli o kulturze, zwyczajach, kuchni i ciekawostkach wybranych krajów. Występ grupy rozpoczął Dziewczęcy Zespól Muzyczny z Barcic pod kierownictwem p.Marka Kanika. Dziewczęta z zespołu wykonały „Odę do radości” - hymn europejski w języku polskim i esperanto. Następnie uczestnicy opowiadali o każdym kraju. Polskę prezentował Mieszko I - książę Polski. Nie zabrakło również muzyki i tradycyjnych tańców, charakterystycznych dla danych krajów.
Zwieńczeniem, pełnego emocji, występu były oklaski zgromadzonych gości. Dla naszych uczestników po występie czekał poczęstunek oraz podarunki.
Jolanta Koszkul
 
324016