Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Słowacka premiera przedstawienia >Mały Książę<

Treść


.
SŁOWACKA PREMIERA PRZEDSTAWIENIA
„MAŁY KSIĄŻĘ”
 
    26.02.2017 r. w Stropkowie odbyła się słowacka premiera przedstawienia ,,Mały Książę”, w ramach projektu ,,Visegrad Integration Theatre2”.
godz. 8.45 - autokar już czeka - pakujemy całą dekorację i stroje do przedstawienia. Pan Ryszard Garwol z synem Adamem zabiera również sprzęt nagłaśniający, aby słowacka premiera brzmiała równie wspaniale jak w Starym Sączu.
godz. 9.00 - ruszamy w kierunku Stropkowa i po około dwóch i pół godzinach podróży w świetnych humorach docieramy do celu.
godz. 12.30 - krótkie przywitanie i… próba generalna. Musimy poznać scenę, akustykę sali, dograć szczegóły.
godz. 14.00 - przytulna restauracja na stropkowskim Rynku i smaczny, niedzielny obiad.
godz. 15.00 - garderoba, drobne charakteryzacje i wyczekiwanie na rozpoczęcie przedstawienia.
 
Sala widowiskowa w Domu Kultury w Stropkowie niezwykle okazała, przestronna i o godz. 16.00 wypełniona po brzegi. Wśród gości: władze miasta, dyrektorzy szkół, duchowieństwo jak również szerokie grono przyjaciół młodych artystów.
Trema za kulisami oczywiście wzrasta, ale kiedy kurtyna idzie w górę wszystko przebiega według scenariusza, a przedstawienie kilkakrotnie przerywane jest gromkimi brawami i aplauzem ze strony widowni.
godz. 17.30 - wszyscy aktorzy i osoby zaangażowane w powstanie spektaklu zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, otrzymują zasłużone oklaski, gratulacje i pamiątkowe upominki.
 
Jeszcze tylko krótki bankiet, swobodne rozmowy, pożegnania, uściski i czas wracać do Polski.
godz. 18.30 - nasi aktorzy szczęśliwi, ale też bardzo zmęczeni. To dla nich ciężki dzień, zwieńczony kolejnym sukcesem. Utrudzeni, ale radośni i bardzo zadowoleni wracamy do Starego Sącza.
 
Kolejne przedstawienie przechodzi do historii, ale przed nami jeszcze kilka gościnnych spektakli.
Anna Górz
 
327580