Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

>ŚWIĘTA RITA - RÓŻA MIŁOŚCI<

Treść


.
„ŚWIĘTA RITA - RÓŻA MIŁOŚCI”
 
    Patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania św.Rita z Cascii, najbardziej popularna święta augustiańska, stała się bohaterką kolejnego już spektaklu przygotowanego przez dzieci i młodzież z parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.
    Premiera przedstawienia, zatytułowanego „Święta Rita - róża miłości”, odbyła się 23 kwietnia 2017 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w sali starosądeckiego Centrum Kultury i Sztuki im.Ady Sari.
Patronat honorowy nad tą teatralną opowieścią o życiu św.Rity objął burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.
Licznie zebranych widzów, wśród których byli oczywiście rodzice i dziadkowie młodych aktorów i członków parafialnej scholi „Boże światełka”, serdecznie powitał ks.proboszcz Janusz Ryba.
.

.
Przedstawienie przygotowała i wyreżyserowała, według własnego scenariusza, Danuta Hejmej.
Oprawę muzyczną, zapewniły dzieci z zespołu „Boże Światełka” - pod dyrekcją Ewy Zięby. Akompaniował Marek Zięba.
Pełni entuzjazmu młodzi śpiewacy, jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu, dali popis swych możliwości i niespożytej, radosnej chęci do śpiewania.
W rolę św.Rity wcieliła się Ania Lipka, która występowała już jako św.Faustyna w spektaklu „Jezu ufam Tobie. Jakże wielkie jest Twoje miłosierdzie”. Wystąpili również: Sylwia Nowak, Natalia Olszowska, Kornelia Panajew, Maciej Radecki, Bartosz Zaremba i Dawid Kuziel, którzy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odgrywali swe role, recytacja - Karol Karlak, gra na trąbce - Dorota Król
Scenografię według pomysłu i projektu Danuty Hejmej przygotowali: Józefa i Andrzej Lisowie, Maria Tokarczyk, Janina Wajda, Bogusława Tobiasz, Antoni Pawlik, Paweł Zaremba i Ryszard Garwol.
 
     Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami, ciesząc się z niezwykle ciepłej atmosfery panującej w teatralnym zespole, tym gestem gratulując młodym entuzjastom ich wielkiej pasji, życząc wytrwałości i chęci do żmudnych prób.
Jolanta Czech
 
327580