Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Świętej Kingi w Starym Sączu

Treść


.
Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Świętej Kingi
w Starym Sączu
 
   Jak co roku w ostatnią niedzielę stycznia, tak i w tym 2018 r. Stowarzyszenie Świętej Kingi na zaproszenie Matki Ksieni zebrało się w rozmównicy starosądeckiego klasztoru, aby wraz z Siostrami Klaryskami uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym.
  Spotkanie rozpoczął p.Mieczysław Witowski - prezes Stowarzyszenia, dziękując Siostrom za zaproszenie oraz zdał sprawozdanie z wydarzeń minionego roku. Następnie grupa teatralna z Gimnazjum nr 5 i IV Liceum im.św.Kingi w Nowym Sączu przedstawiła jasełka wraz ze śpiewem kolęd. Wielkim zaskoczeniem tego wieczoru był występ zespołu CIUPAGA z Łącka z szerokim repertuarem tradycyjnych kolęd, a także regionalnych pastorałek. Obecność tak znanego i znakomitego zespołu zawdzięczamy państwu Grażynie i Piotrowi Lulek, których syn jest członkiem tego zespołu.
   Po poświęceniu opłatków przez księdza kapelana Stanisława Śliwę nastąpiło składanie życzeń i wspólne kolędowanie. Siostry ugościły wszystkich gorącą herbatą i wspaniałymi ciastami: sernikiem, jabłecznikiem, piernikiem i innymi, a wszystkie pieczone według własnej receptury.
    Było to wyjątkowe spotkanie zarówno dla Sióstr Klarysek jak i przybyłych osób. Była to okazja, aby spotkać się i porozmawiać z Matką Ksienią klasztoru oraz z Siostrami, które oczekują od nas dobrego słowa i uśmiechu, co wyrażały w bardzo ciepłych słowach.
Opracowała: MP
 
327580