Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Strona młodzieżowa

Treść


.
“BEZ NIEJ TRUDNIEJ BYŁOBY
ŻYĆ NA ŚWIECIE”
(bł.Edmund Bojanowski)
.
Maj! To jeden z piękniejszych miesięcy w ciągu roku. Co prawda maturzystom kojarzy się ze stresem i kuciem, ale pozostałym znacznie milej.
Maj to miesiąc, w którym przyroda wprost szaleje i cieszy nas swoim pięknem. Na ławkach, w parkach jak grzyby po deszczu pojawiają się pary zakochanych, wpatrzonych w siebie, jak gdyby świat wokół przestał istnieć.
No i wzrasta nadzieja, że już niedługo WAKACJE!
Jednym słowem CHCE SIĘ ŻYĆ!!!
 

Ale maj jest wyjątkowy jeszcze z innych względów, jest to miesiąc poświęcony Mamom. Tak, tak - Mamom. Tej Niebieskiej i tej ziemskiej.
Niebieska Mama - Maryja opiekuje się nami z nieba. Jest naszą Orędowniczką czyli prosi, wstawia się w naszych intencjach u Boga. Ona zna nasze biedy, słabości, obawy. Ona wie, co to trud, ból, niezrozumienie. Jest dla nas przykładem cichej, bezinteresownej pracy, która nie szuka fajerwerków, rozgłosu.
O Niej to bł.Edmund Bojanowski pisał: “Bez Niej trudniej byłoby żyć na świecie”. Więc gdy ci ciężko, gdy nie znajdujesz zrozumienia, uciekaj się do Niej. Mów Jej o tym, co cię trapi czy też cieszy, co w twoim życiu jest sukcesem, a co porażką. Ona czeka, byś przyszedł do Niej.
A ziemska mama? Tu na ziemi - troszczy się o nas. Gotuje, sprząta, w chorobie czuwa nad nami, martwi się o nas. To prawda, czasem “wydziera się”, zabrania nam wszystkiego, czasem też, mówimy, że się nami nie interesuje... - tak przynajmniej nam się wydaje.
Ale jedno wiem na pewno - One nas kochają!!!
Każda na swój sposób, tak jak potrafi najlepiej. Każda przychyliłaby nam nieba, bylebyśmy byli szczęśliwi. Często tego nie pojmujemy i nie dostrzegamy, więc może dobrze, że jest taki dzień w roku, który wprost prowokuje do zastanowienia się nad tym, jak ja okazuję mojej mamie to, że jest dla mnie kimś ważnym.
Że ją po prostu kocham?
PS. Wszystkim Mamom życzymy wielu łask od Boga na każdy dzień.
324458