Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Aparaty od Starosty

Treść


.
Aparaty od Starosty
 
     27.01.2009 w sali obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu odbyło się uroczyste spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół biorących udział w konkursie „Przydrożne frasobliwości świętych - kapliczki Sądecczyzny” zorganizowanym w ramach obchodów Roku Jana Pawła II na Sądecczyźnie. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: starosta nowosądecki Jan Golonka, w-ce starosta Mieczysław Kiełbasa, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Waldemar Olszyński, sekretarz powiatu i w-ce przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Konferencji przewodniczyła dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Maria Jabłońska.
W konkursie bierze udział około 500 uczniów z 28 szkół nie tylko z terenu powiatu nowosądeckiego, ale także szkoły zaproszone z Nowego Sącza.
.

Dla ZSZ nr 2 w Starym Sączu aparat odbiera p.dyr.Małgorzata Konstanty
.
     Niespotykanym zjawiskiem jest przyznawanie nagród przed rozwiązaniem konkursu. Jednakże Starosta Nowosądecki nagrodził już szkoły, których uczniowie podjęli się trudu zdobywania informacji do prac konkursowych. Wręczył na ręce zaproszonych gości wysokiej jakości cyfrowe aparaty fotograficzne wraz z futerałem i kartą pamięci.
     Uczestnicy konkursu, pełni zapału i entuzjazmu, wyposażeni w nowy sprzęt wyruszyli już w teren, gdzie spotkali się z dużą życzliwością mieszkańców Sądecczyzny, którzy chętnie udzielają wywiadów i udostępniają wszelkie materiały związane z bliskimi im kapliczkami.
Do inwentaryzacji obiektów sakralnych włączyli się także księża, sołtysi oraz mieszkańcy.
     W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za przychylność i serdeczność okazaną uczestnikom konkursu.
ZSZ nr 2 w Starym Sączu
324010