Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Zaproszenie do lektury

Treść


.
Zaproszenie do lektury
 
    Dzisiaj polecam Państwu przerwaną rozmowę arcybiskupa Józefa Życińskiego i Aleksandry Klich w ciekawej książce „Świat musi mieć sens” wydawnictwa Agory.
    Ta książka „to zapis moich dwuletnich rozmów z arcybiskupem Józefem Życińskim. Pytałam go, czy kościoły opustoszeją. Tak - tak. Ale to wyzwanie, a nie powód do biadolenia - odpowiedział. Pytałam o feminizm. - Parytet to najprostszy sposób uciszenia męskich sumień. Pytałam o in vitro, eutanazję, seks, przyjaźń i kontakty z SB. Chciałam jeszcze zapytać, czy możliwe jest zbawienie poza Kościołem, po co nadstawiać drugi policzek i czy piekło jest puste… Miałam jeszcze wiele pytań. Nie zdążyłam ich zadać. Zmarł 10 lutego 2011 roku. W moim kalendarzu pod datą 17 lutego wciąż widnieje wpis: „Godz. 11 - spotkanie z arcybiskupem, sprawdzić busy do Lublina”. - pisze autorka.
.

.
Książka obejmuje krótkie rozdziały: Po co nam Bóg - Wątpienie jest błogosławione - Cierpienie - Wolność - Przyjaźń - Kobieta - Internet - Prześladowania - Oskarżenia - Tolerancja - i stwarza okazję do przemyśleń ważnych dla nas spraw.
Warto się nad nią pochylić.
Wybrała KM
 
124144