Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Międzynarodowy sukces starosądeckiej pianistki

Treść


.
Międzynarodowy sukces
starosądeckiej pianistki
 
    Alicja Kanik ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu, mimo młodego wieku, kilkakrotnie z powodzeniem reprezentowała starosądecką szkołę muzyczną na regionalnych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych. Tym razem jednak jej nauczycielka pani Joanna Ustarbowska-Dudka postawiła porzeczkę bardzo wysoko, bowiem postanowiła przygotować uczennicę do III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego organizowanego w Augustowie w dniach 25-29 kwietnia 2012 roku.
    Do rywalizacji stanęło 147 pianistów w czterech kategoriach. Ala zakwalifikowała się do pierwszej z nich, w której wzięło udział 53 dzieci.
Wszyscy uczestnicy tej grupy grali dwa utwory o różnym charakterze tak, by pokazać zarówno umiejętności techniczne, jak i stronę artystyczną tj. wrażliwość i muzykalność.
.

.

.
    Młoda pianistka zagrała swój repertuar znakomicie. Pięcioosobowe, międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof.Andrzeja Tatarskiego z Akademii Muzycznej im.J.Paderewskiego w Poznaniu przyznało jej dyplom- wyróżnienie, zaś nauczycielka otrzymała dyplom - podziękowanie za przygotowanie ucznia do konkursu.
    O randze konkursu, poza jego bardzo wysokim poziomem, świadczy fakt, że honorowym patronatem objął go Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut im.Fryderyka Chopina w Warszawie.
Sam udział i możliwość reprezentowania szkoły w takim konkursie jest dla każdego uczestnika nobilitacją. Zdobycie wyróżnienia przez dziesięcioletnią Alicję Kanik to wspaniały sukces nie tylko dla niej, czy dla jej nauczycielki, to sukces szkoły, Starego Sącza, regionu.
Joanna Ustarbowska-Dudka
 
327409