Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Dzień otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu

Treść


.
Dzień otwarty w Liceum Ogólnokształcącym
im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
Od samego rana 19 kwietnia w szkole panował duży ruch. Przybywających gimnazjalistów, zainteresowanych ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, było coraz więcej.
Kwiecień - dość przerażający miesiąc dla tegorocznych gimnazjalistów. Czas, w którym każdy z nich powtarza zdobyte przez trzy lata wiadomości. Czas, w którym każdy z nich musi podjąć jedną z ważniejszych decyzji w życiu - wybór średniej szkoły.
    19 kwietnia Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zorganizowało dzień otwarty. Uczniowie trzecich klas gimnazjum mogli zapoznać się z proponowaną ofertą edukacyjną na następny rok szkolny. Każdy z nich mógł poznać „od wewnątrz” zakątki naszej szkoły oraz przekonać się, że nauka w tym liceum daje perspektywy i możliwość zdania matury na wysokim poziomie.
    W przygotowaniach tego szczególnego dnia wzięli udział uczniowie poszczególnych klas liceum.
Już na wejściu każdy z odwiedzających został mile przywitany przez „obsługę” szkoły. Oprowadzaniem gimnazjalistów zajęli się Jolanta Kęska, Dominika Sopata, Robert Zięba, Ewelina Dorula, Łukasz Citak oraz Justyna Kaliciecka. Przybywający uczniowie mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, a także krótkiego udziału w odbywających się w tym czasie lekcjach. Gimnazjaliści mogli zadać pytania uczniom naszego liceum, uzyskać rzetelną odpowiedź na temat poziomu, jakim może się pochwalić szkoła i atmosfery w niej panującej.
Samorząd Uczniowski wprowadził zwiedzających w życie naszej szkoły, opowiadając o swojej pracy, sukcesach, jakimi może się cieszyć. Każdy mógł także zabrać ulotkę dotyczącą poszczególnych klas, by w spokoju przemyśleć wybór profilu, na którym chciałby się kształcić.
.

.
    Przedstawiciele poszczególnych profilów zorganizowali stoiska, przy którym każdy mógł uzyskać potrzebne informacje. Klasa ekonomiczna wymyśliła konkurs - wszyscy, których matematyka jest mocną stroną, mieli okazję wylosować pytanie, a udzielając dobrej odpowiedzi, otrzymać mały upominek. Renata Konieczny, Agnieszka Kaliciecka oraz Justyna Biel z wielką pasją opowiadały o tajnikach zarządzania, rachunkowości i wiedzy, którą dzięki edukacji na tym profilu mogły posiąść. Każdy przybywający mógł także zobaczyć pokaz pierwszej pomocy, zaprezentowany przez klasę ratownictwa medycznego.
    „Medialność jest w cenie” - oto główne hasło klasy medialnej, która także przygotowała swoje stanowisko. W prezentacji wzięły udział Agnieszka Kieblesz, Karolina Kotas, Karolina Węglarz oraz Magdalena Myjak. Uczennice opowiedziały o tajemnicach pracy dziennikarskiej, które ustawicznie poznają, ucząc się na tym profilu. Wyświetlono reportaż zrealizowany przez uczniów szkoły - „Sądecczyzna na zimowo”, który do dziś zyskuje wielką popularność wśród mieszkańców całej Polski. Ponadto każdy interesujący się klasą medialną, mógł zakupić egzemplarz gazetki szkolnej wydawanej przez młodych dziennikarzy, czy też obejrzeć podstawowy sprzęt, który z pewnością każdemu będzie towarzyszył w czasie działalności dziennikarskiej.
    Ludmiła Wójcik oraz Klaudia Leśniak zajęły się prezentacją klasy pedagogicznej. Przedstawiły sposób nauczania na tym profilu i korzyści, jakie każdy może zyskać, jeśli tylko zdecyduje się na edukację w naszej szkole. Opowiedziały o swoich doświadczeniach z praktyk, które odbywają się w przedszkolu i szkole podstawowej, zachęcały także do przeczytania poradników o psychologii i wychowaniu, próbując w odwiedzających wzbudzić pasję i zainteresowanie pedagogiką.
    Zdobywanie pucharów, dyplomów i medali to specjalność klasy sportowej, której stanowiska także nie mogło zabraknąć. Podkreślając rolę ruchu w naszym życiu, o swoich sukcesach opowiadały Kinga Podobińska, Magdalena Tworek oraz Aleksandra Duduś.
Swoją ofertę przedstawił również internat, w którym mieszkać mogą uczniowie podczas roku szkolnego.
Nie zabrakło także stanowiska Wolontariatu działającego w liceum. Patrycja Marczyk oraz Monika Olchawska mówiły o bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka.
    Przybywający mogli poznać także historię szkoły, zaglądając do galerii wspomnień, gdzie znaleźć można było kronikę wydarzeń, zdjęcia i pamiątki po absolwentach.
    Liceum im.Marii Skłodowskiej-Curie mogło pochwalić się także utalentowanymi uczniami. Zespół muzyczny umilał czas zwiedzającym naszą szkołę. Swoje umiejętności pokazało także kilka uczennic, wykonujących znane wszystkim piosenki. A na osłodę liceum zaproponowało ciastka z dołączonymi do nich sentencjami w języku niemieckim, francuskim i angielskim. Przy stoliku z przekąskami każdy mógł także spróbować francuskiego sera.
    Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz chemiczny. Swoje umiejętności prezentowali Gabriel Wójtowicz, Karolina Rams, Monika Szlaga, Monika Młynarczyk, Iwona Kulasik oraz Paulina Konieczny.
    Uczniowie pytali także przybywających o wrażenie, jakie wywarło na nich nasze liceum - Bardzo podoba mi się ta szkoła. Lubię historię i język polski. Waham się jednak czy wybrać klasę medialną, czy też pedagogiczną. Muszę się jeszcze dokładnie zastanowić nad wyborem profilu, jednak z pewnością zdecyduję się na naukę w tej szkole - mówi gimnazjalistka z Jazowska.
    Naszą Szkołę odwiedziło około 400 gimnazjalistów z pobliskich miejscowości. Wszyscy opuszczali ją z uśmiechem na twarzy, zadowoleni z tego, co zobaczyli. Przygotowana oferta była bardzo bogata, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Miejmy nadzieję, że wszyscy zobaczymy się znów we wrześniu.
 
Ewelina Podgórska - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
327409