Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Relikwie św.Faustyny

Treść


.
Relikwie  św.Faustyny
 
    Nasza parafia Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu od kilku miesięcy starała się o uzyskanie relikwii św.Faustyny dla publicznego kultu i z nadzieją, że obecność Świętej będzie dla nas pomocą w drodze życia chrześcijańskiego, jak również pomocą w budowie świątyni Jezusa Miłosiernego. Dzięki wstawiennictwu ks.Biskupa Ordynariusza otrzymaliśmy odpowiedź od Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które opiekują się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach oraz relikwiami św.Faustyny. Oto jej treść:
    W imieniu Zarządu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z radością informuję o pozytywnym rozpatrzeniu Księdza prośby o przekazanie relikwii św. Siostry Faustyny do kultu publicznego w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Z uwagi na wezwanie parafii oraz istniejący w tej wspólnocie kult Miłosierdzia Bożego i cześć do św. Siostry Faustyny ofiarujemy relikwie I stopnia - z kości.
    Dzieląc się tym Bożym darem pragniemy, aby duchowa obecność św. Siostry Faustyny w znaku relikwii była żywa dla waszej wspólnoty parafialnej. Niech odkrywa przed wami tajemnicę Miłosierdzia Bożego i stanie się przewodniczką na drodze ufności i miłosierdzia. Niech podpowiada słowa ufności: Nie bój się, zaufaj Jezusowi, bądź dla innych świadkiem piękna i bogactwa Jego miłosiernej miłości we współczesnym świecie przez modlitwę, słowa i czyny. Aby tak się stało prosimy o duchowe przygotowanie parafian przed uroczystym wprowadzeniem relikwii św.Siostry Faustyny, aby mieli świadomość kogo przyjmują w tym znaku i w jakim celu. Niech to wydarzenie przyczyni się do pogłębienia nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli stanie się stylem życia parafian, którego przykład pozostawiła nam św. Siostra Faustyna i do jakiego zaprasza nas sam Jezus. Ci, którzy proszą o jej relikwie chcą się tego od niej uczyć. Podstawą do tej nauki jest jej Dzienniczek. Zgłębiając jego treść, uczymy się podążać drogą ufności i miłosierdzia, i świadczyć czynem, słowem i modlitwą o miłosiernej miłości Boga. Wtedy również jej obecność w znaku relikwii będzie żywa dla tej wspólnoty, a praktykowanie wszystkich form kultu do Miłosierdzia Bożego będzie prowadziło do spotkania z Jezusem i doświadczania Jego miłosiernej miłości.
    Niech zatem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które decyduje o losach świata i poszczególnych osób, stale ożywia duszpasterstwo w tej parafii i stanie się stylem życia, a obecność św.Siostry Faustyny w znaku relikwii niech będzie dla was źródłem radości i wielu łask, i przyniesie błogosławione, duchowe owoce.
 
Zgodnie z zaleceniem Sióstr od 26.11 do 28.11. przeżywać będziemy duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. Przygotowaniu będzie przewodniczył ks.prałat Marek Tabor. W piątek i sobotę Msza św. z okolicznościowym kazaniem będzie o godz. 17.30. W sobotę 27.11. o godz. 7.00 rano wyjedziemy z pielgrzymką do Łagiewnik, aby uroczyście odebrać relikwie Świętej. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą uroczyście relikwie wnoszone do naszego kościoła i przekazane do publicznego kultu. Na triduum jak i na pielgrzymkę serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Starego Sącza, Mostek, Cyganowic, Popowic oraz wszystkich, dla których Miłosierdzie Boże i św.Siostra Faustyna ma znaczenie w ich życiu.
 
Ks.Janusz Ryba
 
322508