Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kochane Dzieci

Treść


.

.
    Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Będziemy go przeżywać pod hasłem „W komunii z Bogiem”. Co to znaczy dla nas? - mamy być w nieustannym kontakcie z Panem Bogiem. 
    Takim bardzo dobrym „sposobem” bycia przy Bogu, przy rozmowie z nim jest modlitwa i czytanie Biblii. W tym czasie chcę Wam zaproponować pochylanie się nad Słowem Bożym w poszczególne miesiące roku. Dobrze będzie przypomnieć sobie, a może niektóre z Was dopiero poznać, niektóre księgi Pisma Świętego i co można w każdej z nich znaleźć bardzo osobistego, tak dla siebie, takie SŁOWO ŻYCIA.
.

.

.
     
.
    Na początek proponuje Wam fragment wypowiedzi Romana Brandstaettera.
   „Mój dziadek na kilka dni przed śmiercią pozostawił mi w spadku testament: - Będziesz Biblię nieustannie czytał - powiedział do mnie. - Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi.”
    Jeżeli nie macie w domu księgi Słowa Bożego, może warto tegoroczny Adwent rozpocząć właśnie od kupienia Pisma Świętego i od systematycznej stałej lektury? Pomyślcie o tym, porozmawiajcie z Rodzicami, może to być wspaniały prezent z okazji wspomnienia św.biskupa Mikołaja.
    Mam nadzieję, że w takiej codziennej lekturze Pisma Świętego pomogą każdemu z Was roraty, zatem do zobaczenia w adwentowe wieczory.
 
s.Agnia
324163