Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Klub malucha - to jest to!

Treść


.
Klub malucha - to jest to!
 
Kończy się urlop macierzyński i wiele mam musi wracać do pracy. Pojawia się wtedy pytanie, kto powinien opiekować się dzieckiem podczas nieobecności rodziców. W czyje ręce oddać małe dziecko?  Czy to będzie babcia? A może niania, która indywidualnie zajmie się naszą pociechą, a może jednak lepszym rozwiązaniem będzie posłanie malucha do żłobka czy klubu malucha?
Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Babcia to cudowna osoba i dzieci ją kochają, jednak zdarza się, ze w swojej dobroci i miłości do wnucząt daje sobie wejść na głowę. Niektóre babcie nie potrafią być stanowcze, a dziecko to wykorzystuje, robiąc co mu się żywnie podoba. Taka sytuacja jest oczywiście niewychowawcza. Dziecko widzi, że nie musi słuchać starszych, co może mieć negatywne skutki w przyszłości.
.

.
    Wiele młodych mam decyduje się na nianię. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dziecko pozostaje w domu, a opiekunka może mu poświęcić całą swoją uwagę. Jest to jednak najdroższe rozwiązanie, gdyż zatrudnienie niani może kosztować od 600 do 1000 zł miesięcznie a czasem i nawet więcej.
Pobyt w klubie malucha to dla maluszka lekcja samodzielności, to często pierwsze chwile bez mamy. To ciągła zabawa, ale i nauka piosenek, wierszyków, ale i nowych umiejętności. Bezcenny kontakt z innymi dziećmi, uczenie i rozwój komunikacji, a przez to poszerzanie słownika językowego. Dzieci wspólnie szybciej uczą się siadać na nocniczku, więcej mówią, są bardziej otwarte na świat.
Klub malucha „Bajkowa Nutka”, który został otwarty w Starym Sączu na ulicy Jana Pawła II ma bogatą, ciekawą ofertę edukacyjną, świetne warunki lokalowe i przepiękny plac zabaw w ogrodzie.
Klub malucha „Bajkowa Nutka” wspiera rodziców aktywnych zawodowo w procesie wychowania i edukacji dzieci. Opiekuje się dziećmi do 3 roku życia od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do 17.00, oraz w weekendy (po wcześniejszym zgłoszeniu).
W ramach planu dnia odbywają się zajęcia:
  • - dydaktyczne (czytanie i słuchanie bajek, śpiewanie piosenek, oglądanie ilustracji;
  • - ruchowe(taniec, gimnastyka);
  • - manualne (lepienie, układanie rysowanie, budowanie);
  • - logopedyczne (gimnastyka buzi, zabawa słowem).
Mała grupka (5 osób) pozwala na stworzenie ciepłej, domowej atmosfery, a każde z dzieci jest traktowane indywidualnie, przy uwzględnieniu jego możliwości i potrzeb.
Renata Pych
 
324457