Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kochane Dzieci

Treść


.

.
            Czytaj Słowa Boga - to do nieba droga!
            Czytaj Pismo Święte, bo jest uśmiechnięte!
            Pismo Święte - najwspanialszą Księgą świata!
            Biblia to list, który czeka na przeczytanie!
 
    Myślę, że to tylko niektóre hasła, jakie mogły zrodzić się w Waszych sercach, po doświadczeniu spotkania z Bogiem obecnym na kartach Pisma Świętego, w czasie adwentowych rorat.
    Przed nami jedna z piękniejszych nocy w ciągu całego roku - noc, w której Słowo, które stało się Ciałem zamieszkało pośród nas. Jak zapewne pamiętacie, przez najbliższe miesiące będziemy pochylać się nad Pismem Świętym, aby być w ciągłym kontakcie z Panem Bogiem. W nowym Roku, już 2011 w ten jeszcze świąteczny czas pochylmy się nad fragmentem Ewangelii św.Mateusza. Tylko On opowiada o szczególnych gościach, jacy odwiedzili małego Jezusa:
    Bardzo mądrzy ludzie z dalekich stron zauważają gwiazdę na niebie. Odczytują to jako znak, że urodził się ktoś ważny, oczekiwany. Tych uczonych nazywamy często mędrcami lub królami. To ci mądrzy ludzie wędrują za gwiazdą i odnajdują Jezusa wraz z Maryja i Józefem w Betlejem. Oddają Mu pokłon, chociaż widzą małe dziecko, i składają dary: złoto, kadzidło i mirrę.
    Każdy prezent, nawet najmniejszy, o czymś mówi. Nawet najskromniejszy kwiat powie, że jesteś dla mnie ważny, pamiętam o tobie. Kiedy dostajecie w szkole nagrodę to ona mówi o tym, ze jesteście pracowitymi i wzorowymi uczniami. Otrzymany medal lub puchar mówi o wytrwałości tego sportowca. Wasi Rodzice noszą na palcach złote obrączki - ten dar mówi o wierności i miłości między nimi.
.

.
    A o czym mówią dary Mędrców, którzy odwiedzili Jezusa?
    Pierwszy mędrzec przynosi Jezusowi złoto, w tym darze chce powiedzieć: „Jestem bardzo mądry, ale schylam głowę przed Tobą, składam przed Tobą pokłon, by w Tobie uznać mojego Króla. Ty utworzysz królestwo miłości, pokoju, prawdy i sprawiedliwości...”
    Drugi uczony ofiarowuje kadzidło. Używa się go do spalania na uwielbienie Boga.  Przez ten dar mędrzec mówi Jezusowi: „W Tobie uznaję Boga, wierzę w Ciebie, Ty jesteś moim Bogiem, przyjmuję Twoje prawdy, których będziesz nauczał i pokazywał własnym życiem.”
    Trzeci król składa w ofierze mirrę, są to gorzkie ziarna oznaczające cierpienie. Przez ten dar uznaje on w Jezusie prawdziwego człowieka, który będzie cierpiał i na krzyżu zbawi wszystkich ludzi.
    Jezus przyjmuje dary mędrców. Tradycja nadała im imiona: Kacper, Melchior i Baltazar. Są oni świadkami Jezusa, tej prawdy, że On jest Zbawicielem świata.
    Pomyślcie, komu każdy z Was powie, że Jezus jest Zbawicielem?
   Dobrego przeżywania Świąt i pięknego dawania świadectwa o Jezusie życzę każdemu i każdej z Was. A w świąteczne wieczory usiądźcie razem z Rodzicami przy choince, ale bez telewizora, i przeczytajcie w Ewangelii wg św.Łukasza, i wg św.Mateusza te fragmenty, które mówią o dzieciństwie Jezusa.
s.Agnia
 
324483