Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

I TY bądź św.Mikołajem

Treść


.
I TY BĄDŹ ŚW. MIKOŁAJEM
 
    Kilka lat temu, na tym miejscu, przytaczając słowa biskupa Skworca pisałem: „…I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.
    Nawiązując do corocznej tradycji Parafialny Oddział CARITAS przy parafii św. Elżbiety (w parafii św. Miłosierdzia zorganizował się już oddzielny POC) zebrał środki i przygotował ponad 70 paczek dla osób samotnych, chorych i potrzebujących.
    W dniu 6 grudnia ub. roku św.Mikołaj w towarzystwie dwóch aniołków nawiedził ich domy, niosąc dobre słowo wraz z kolędami i życzeniami świątecznymi.
    Przez te kilka lat posługiwania w charakterze św.Mikołaja przekonałem się, jak wielką radość i wzruszenie sprawiamy tym ludziom, nie tyle z powodu skromnych paczek, ale samego faktu odwiedzin, pamięci, chwili rozmowy. Świadczą o tym niejednokrotnie łzy wzruszenia, podziękowania i liczne telefony „dziękczynne” do siostry Eleonory.
    Widać z tego, jak bardzo ludzie ci potrzebują i oczekują kontaktu z drugim człowiekiem. Dlatego serdecznie namawiam - BĄDŹMY ŚW.MIKOŁAJAMI - odwiedzajmy często osoby samotne, chore, potrzebujące, a przekonamy się, ile radości i satysfakcji przynosi sama świadomość, że ktoś o nas pamięta.
ZM św.Mikołaj
 
238923