Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Pożegnanie wakacji na Osiedlu Słonecznym

Treść


.
POŻEGNANIE WAKACJI NA OSIEDLU SŁONECZNYM
.
31 sierpnia w niedzielne popołudnie mieszkańcy Osiedla Słoneczne spędzili na II Festynie Integracyjnym. Impreza została zorganizowana przez: STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „GNIAZDO”, ZARZĄD OSIEDLA SŁONECZNE I KLUB RELAKS. 
    Założeniem imprezy była przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną.
    Dopisała pogoda, uczestnicy i widzowie. Festyn rozpoczęliśmy od konkursów sprawnościowych. Osiedlowe  boisko wypełniła liczna grupa dzieci, młodzieży i rodziców. Bieg w workach, slalom z piłką, strzał do bramki to tylko niektóre z licznych konkurencji do których wszyscy bardzo chętnie się zgłaszali. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Nawet pięciolatki dzielnie zmagały się w różnych konkursach. Równolegle z rozgrywkami sportowymi, na płycie boiska trwał turniej bocca o puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla p.Marka Sekułę, który ufundował piękną nagrodę. Stratowały po trzy zespoły z „Gniazda” i świetlicy „RELAKS”.
.

.

.

.

.
    Ci którzy nie uczestniczyli w rozgrywkach, mogli obejrzeć na scenie pokaz ratownictwa medycznego. W bardzo fachowy sposób pokazano mieszkańcom jak udzielić pierwszej pomocy. A na zakończenie pokazu przeprowadzono konkurs „kto ile zapamiętał z przekazanej wiedzy”.
    Po pokazie na scenie zaprezentowali się wychowankowie Stowarzyszenia „GNIAZDO”, którzy muzykowaniem i tańcem urozmaicili imprezę.
W trakcie festynu można było zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru.
Z propozycji plenerowego punktu pomocy skorzystało bardzo dużo osób.
    Wielką atrakcją festynu była również loteria fantowa w której każdy los wygrywał. Sprzedano bardzo dużo losów, a dochód z loterii został przeznaczony na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.
    Przed licznie zgromadzonymi mieszkańcami wystąpiła rodzina Ramsów w pokazie muzycznym. Następnie na scenie obyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, którego tematem był „Stary Sącz moje miasto”. Prace laureatów zostały nagrodzone, a gratulacje i nagrody wręczała p.radna Barbara Gomółka. Pierwsze miejsca zajęli Łukasz Tomasiak z ŚDS „Gniazdo” i Wiktoria Rusnarczyk z klubu „Relaks”.
Na zakończenie festynu wystąpił zespół „Dolina Popradu” z Piwnicznej. Była to atrakcja niedzielnego wieczoru.
    „Udała nam się impreza, dopisali sponsorzy, ale najbardziej cieszy nas żywiołowy udział mieszkańców osiedla” - mówią organizatorzy, zapraszając już w przyszłym roku na trzeci festyn integracyjny.
.
Jolanta Koszkul
Fot.:Ewa Wietrzak
322689