Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Ogłoszenia i kronika parafialna

Treść


.

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO PRZYJĘLI:
Karolina Tokarczyk
Magdalena Cichy
Hanna Oświęcimka
Karolina Guzicka
Kinga Podgórska
Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych
członkach naszej Wspólnoty parafialnej.
.
SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA ZAWARLI:
Karolina Plata i Tomasz Huza
Ewa Citak i Roman Górka
Aleksandra Mężyk i Sebastian Miechur
Anna Czerpak i Bartłomiej Hopek
Ewa Piotrowska i Łukasz Bielak
Beata Maślanka i Łukasz Gancarz
Joanna Janczura i Marcin Łuczak
Izabela Tatrzańska i Filip Klimkiewicz
Nowożeńcom życzymy obfitych łask Bożych
.

.
* Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w tym maryjnym nabożeństwie. Jeżeli nie możemy przyjść do kościoła to przychodźmy do kaplic czy w domu z całą rodziną klękajmy do różańca. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych będą otrzymywać obrazki przedstawiające 20 tajemnic różańcowych, elementy układanki, z których powstanie obraz.
.
* 5 października (niedziela) - o godz. 15.00 procesja eucharystyczna, różańcowa wokół kościoła, w czasie której rozważać będziemy I część Różańca świętego.
    godz. 16.00 Msza św.
.
* W niedziele 5 października będzie trwać akcja "Krążki nadziei", rozprowadzane na dziedzińcu kościelnym, z której dochód  przeznaczony zostanie szczególnie dla bezdomnych i głodujących dzieci.
.
* 5 października (niedziela) - Parafialny Oddział Caritas urządza loterię fantową, z której dochód będzie przeznaczony na potrzeby biednych w parafii, a szczególnie na pomoc dzieciom w szkole.
.
* Od 12 do 25 października wzorem lat ubiegłych w naszej parafii będziemy prowadzić  zbiórkę płodów rolnych na potrzeby Seminarium. Prosimy o takie dary, jak: zboże, ziemniaki, warzywa, owoce. Plony można składać u następujących osób:
     p.Grzegorz Maślejak - Cyganowice,
     p.Leszek Zagórowski - ul.Węgierska,
     p.Józef Szczypta - ul.Bandurskiego,
     p.Stanisław Witowski - Mostki,
     p.Maria Stawiarska - ul. Piłsudskiego,
     p.Władysław Bawełkiewicz - ul.Partyzantów
     oraz w sklepie w Popowicach.
Dary można także składać na plebanii. W sobotę 20 października wszystkie zebrane dary zostaną odwiezione do Tarnowa.
.
* 12 październik (niedziela) - VIII Dzień Papieski, którego hasłem jest „Jan Paweł II - Wychowawcą młodych”. Będziemy się modlić o beatyfikację sługi Bożego Jana  Pawła II oraz zbierać ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tym pieniądzom wielu młodych zdolnych ludzi z ubogich wiejskich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Ofiary będziemy zbierać przy kościele parafialnym, klasztorze i kaplicach. Parafialny Oddział Caritas i Akcję Katolicką prosimy o podjęcie się trudu zbierania tych ofiar.
.
 * 16 października (czwartek) - w tym dniu wypada 30 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Jana Pawła II. O godz. 16.00 z kościoła parafialnego uda się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Ołtarza Papieskiego, w czasie której będziemy odmawiać różaniec. Przy Ołtarzu  Papieskim Msza św. z kazaniem i po Mszy św.  cd.. różańca. Procesja odbędzie się  pod warunkiem, że nie będzie większego deszczu. W kościele parafialnym będzie nabożeństwo różańcowe i Msza św. wieczorna dla tych, którzy nie będą mogli iść do Ołtarza Papieskiego o godz. 17.30.
.
* 19 października; niedziela misyjna - obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień modlitw w intencji misji świętych. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje Kościoła.
.
* 26 października (niedziela) - rocznica poświęcenia kościoła parafialnego.
* Przed uroczystością Wszystkich Świętych spowiedź święta: 30 i 31 październik od godz. 16.00 do 18.00
.
* 1 listopada - sobota: uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa jak w niedzielę, po południu o godz. 14.00 nieszpory z kazaniem, 15.00 procesja żałobna na Stary i Nowy Cmentarz z modłami za zmarłych.
    godz. 17.30 różaniec za zmarłych z wypominkami.
    godz. 18.00 ostatnia Msza św. z kazaniem. W tym dniu obowiązuje wszystkich wiernych udział we Mszy św.
.
* 2 listopada - niedziela: Dzień Zaduszny. Msze św. o zwykłych godzinach.
.
Msze św.gregoriańskie:
za śp.Zofię Orłowską od 12.10 do 10.11. 2008 r.

324457