Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Akcja Katolicka - Zaproszenie

Treść


.
ZAPROSZENIE

.
„Mimo ograniczeń mego wieku
bardzo wysoko cenię sobie życie
i umiem się nim cieszyć” - Jan Paweł II
 
    Zarząd Parafialny Oddziału Akcji Katolickiej zaprasza serdecznie na spotkania w Klubie Seniora, które odbywać się będą w Domu Parafialnym.
    Klub zorganizowano z myślą o ludziach starszych, dla których poczucie bliskości z innymi jest szczególnie ważne. Żyjemy w czasach ciekawych, ale trudnych. Kultura konsumpcjonizmu zdominowała życie i sprawiła, że ludzie często zapominają, iż „tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”, a „szczęście - to dzielić się z innymi swoim czasem”, że dla komfortu psychicznego potrzebna jest człowiekowi perspektywa metafizyczna, o której pisał Jan Paweł II w „Liście do osób w podeszłym wieku”.
Jest ich w Starym Sączu dużo. Niektórzy uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu III wieku w Nowym Sączu, inni spotykają się na pięknych, dyskusyjnych zebraniach Kręgu Biblijnego; jeszcze innych ciekawych świata i ludzi zapraszamy do Klubu Seniora. Można przyjść samemu lub z przyjaciółmi, by posłuchać dobrej muzyki, przy kawie czy herbacie, przeglądnąć prasę, spotkać się z ciekawymi ludźmi, porozmawiać. Zapraszamy. Będzie ciepło, rodzinnie, serdecznie, bez zobowiązań.
Na pierwszym inauguracyjnym spotkaniu przeczytano nam „List Ojca Świętego Jana Pawła II do osób w podeszłym wieku”. Jeśli życie jest pielgrzymką do niebieskiej ojczyzny, to starość jest czasem, gdy jesteśmy najbardziej skłonni myśleć o wieczności - pisał w nim Jan Paweł II. „Pozwól więc o Panie życia, abyśmy to sobie wyraźnie uświadomili i umieli cieszyć się każdym etapem swojego życia, jako darem, niosącym bogate obietnice na przyszłość. Starość też może być słoneczna i piękna…”
    Najbardziej dokucza człowiekowi samotność. Zadbajmy o to, by samotnych i smutnych nie było wśród nas! Pozdrawiamy i czekamy. Wykorzystajmy podarowany jeszcze czas, póki go jeszcze mamy.
Zarząd Parafialnego
Oddziału Akcji Katolickiej
322702