Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Międzygminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych

Treść


.
I MIĘDZYGMINNY KONKURS
O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH ZAKOŃCZONY
Zespół Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu
 
     31 maja w Zespole Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu miała miejsce uroczystość podsumowania i wręczenia nagród laureatom I Międzygminnego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych oraz I Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Głównymi założeniami konkursu było nie tylko zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o krajach anglojęzycznych i samodzielnego zdobywania informacji na temat krajów anglojęzycznych, ale także kształtowanie postaw tolerancji wobec różnic kulturowych i wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim.
    Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: młodzież klas trzecich gimnazjum oraz młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Władysława Orkana w Starym Sączu. Zaprosiliśmy do udziału młodzież klas III gimnazjum z m.in. gminy Stary Sącz, Barcice, Rytro, Piwniczna, Kamienica, Ropa, Krościenko, Łącko, Podegrodzie, Uście Gorlickie. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się zainteresowaniem wśród młodzieży, o czym świadczy wielka wystawa prac uczniów, które zostały wykonane w ramach konkursów. Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana dodatkowo wzięła udział w teście wiedzy o krajach anglojęzycznych, który obejmował pytania z zakresu historii, geografii i kultury krajów anglojęzycznych.
.

.
    W poniedziałek 31 maja o godzinie 10:00 w auli odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. Koordynatorami jak i zarówno pomysłodawczyniami I Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych były nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu panie: Agnieszka Adamek, Beata Damasiewicz oraz Katarzyna Hebda. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością v-ce dyrektor szkoły p.Grzegorz Skalski, który uroczyście otworzył pierwszy finał konkursu i wręczał nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.
Finał tegorocznej edycji konkursu połączony został z międzygminnym konkursem piosenki w języku angielskim organizowanym po raz pierwszy przez Zespół Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu, dzięki czemu występy młodych wokalistów ze szkół gimnazjalnych uświetniły uroczystość wręczania nagród zwycięzcom poszczególnych konkursów kulturoznawczych. Udział w konkursie umożliwił uczniom sprawdzenie swoich wiadomości na temat kultury anglojęzycznej, był szansą na krzewienie kreatywności i pracy twórczej, a także motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy.
Nie byłoby tego konkursu gdyby nie hojność i zrozumienie sponsorów, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie językowe przekazując wspaniałe nagrody dla laureatów: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Wydawnictwo Macmillan, Wydawnictwo Pearson Longman oraz księgarnia lingwistyczna "Mentor" w Nowym Sączu.
Mamy nadzieję, iż Międzygminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych na zawsze wpisze się w tradycję naszej szkoły i że za rok znów będziemy uczestniczyć w tak udanym finale.
 
Agnieszka Adamek, Beata Damasiewicz, Katarzyna Hebda
 
327409