Przejdź do stopki

Papieski Turniej

Treść

.

8 czerwca już po raz 10 spotkaliśmy się w Hali Sportowej im.Jana Gryźlaka w Barcicach, aby walczyć o Puchar Dyrektora Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. W turnieju brało udział 5 drużyn: ADS Stary Sącz, Barcice i Okolice, Drink-Team, Gród-Czop Podegrodzie, Zgrana Paka Nowy Sącz.
W tym roku puchar wywalczyła drużyna z Nowego Sącza „Zgrana Paka”, kolejne miejsce zajęły: ADS Stary Sącz, Barcice i Okolice, Gród-Czop Podegrodzie, Drink-Team. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonał ks.Tadeusz Sajdak - dyrektor DCP. Ponadto wręczył wszystkim uczestnikom okolicznościowe dyplomy wykonane przez p.E.Tudaj z Zespołu Szkół w Barcicach.
.

.
Te coroczne rozgrywki upamiętniają pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II na Ziemi Sądeckiej w 1999 roku. Pomysłodawcą ich jest p.Lechosław Ziębowicz animator życia sportowego w Starym Sączu, który jednocześnie przyjął na siebie wraz z p.Marianem Potońcem obowiązki sędziego turnieju. Organizacją zawodów zajęła się dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Barcicach.
Symboliczne pieniądze, zebrane od uczestników turnieju, przekazano ks.Dyrektorowi DCP na rozwój sportu dzieci i młodzieży przy Centrum Pielgrzymowania.
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.