Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

SPOTKANIE W GOŚCINNEJ >GALERII POD GNIAZDEM<

Treść


.
SPOTKANIE W GOŚCINNEJ
„GALERII POD GNIAZDEM”
 
     Podczas rozmowy z p.Iwoną Macałką, którą przedstawiamy w tym numerze „Z Grodu Kingi”, zaproponowałam autorce „Wycieczki do Indii Misiaczki Rozalii” zorganizowanie spotkania dla dzieci.
Jako, że w Starym Sączu powstało tak wspaniałe miejsce, jakim jest „Galeria pod Gniazdem” i magiczne podwórko, w środku miasta - tuż przy Rynku - miejsce było nieomal oczywiste. Jak zwykle życzliwa i przychylna p.prezes Zofia Wcisło zaakceptowała pomysł. Ponieważ przez całe wakacje w galerii trwały integracyjne zajęcia plastyczne dla dzieci, z udziałem podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach, to dla uczestniczących w nich dzieci i młodzieży spotkanie z podróżniczką było wspaniałą atrakcją.
Pomoc w realizacji spotkania zaoferowała pracująca w galerii p.Sabina Liptak i nieoceniony wolontariusz p.Ignacy Kurowski, który ofiarnie w tym magicznym miejscu dyżuruje i poświęca bezinteresownie swój wolny czas dla dobra Stowarzyszenia, galerii i uczestniczących w zajęciach dzieciom.
Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie, dzięki zainteresowaniu nim p.Dyrektor, przyjęły dzieci z dyżurującego Prywatnego Przedszkola z ul.Staszica. Ich liczne uczestnictwo, pod opieką pań nauczycielek, sprawiło, że  wspaniała atmosfera tego przedpołudnia stała się jeszcze bardziej radosna.
Ogłoszenia „na mieście” zapraszały wszystkich mieszkańców Starego Sącza
i część uczestników, na pewno dzięki temu, wzięła udział w tym przemiłym spotkaniu, które odbyło się w środę 25 sierpnia o godz.11.00.
.

.
Oczywiście nieodłącznym atrybutem spotkania była uczestnicząca w nim Misiaczka Rozalia, wzbudzająca wśród obecnych wielkie zainteresowanie. Z wielką swadą dzieci i młodzież odpowiadały na pytania zadawane przez p.Iwonę i z ciekawością słuchały jej relacji z dalekiego świata. Z radosnymi obliczami opowieściom córki przysłuchiwali się rodzice p.Iwony, państwo Zofia i Krzysztof Macałkowie.
Uczestnikiem spotkania był szkolny kolega Autorki p.Andrzej Nicpoński z trójką swoich dzieci, który zaopatrzył uczestników w różnorakie napoje, a państwo Maria i Karol Hopkowie podarowali na tę imprezę wspaniałe ciasteczka z własnej piekarni. Wszystkim za wszystko serdeczne dzięki.
Kierownictwo i terapeuci SDŚ zaprosili p.Iwonę Macałkę do odwiedzenia Domu w Cyganowicach, gdy tylko kolejny raz przyjedzie do Polski.
Na zakończenie spotkania dzieci, wszystkie razem i każde z osobna, chciały mieć zdjęcie z p.Iwoną i Misiaczką Rozalią.
Dziękujemy za darowany czas i czekając na opowieści o kolejnych podróżach, mówimy w imieniu wszystkich uczestników spotkania: do zobaczenia.
Jolanta Czech
 
324005