Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kochane Dzieci

Treść


.

.
    Na pewno każde z Was zauważyło, że zaczął się październik - miesiąc babiego lata, w którym przesuwamy w dłoniach ziarenka różańca. Redakcja Małego Gościa Niedzielnego zaprasza nas, by ten najbliższy czas przeżyć pod hasłem: „Noś i proś”. A co mamy nosić - mamy nosić cudowny medalik, który przekazała siostrze Katarzynie Labouré Matka Boża, a prosić będziemy właśnie na nabożeństwach różańcowych, na które Was bardzo serdecznie zapraszam.
.
     
.
    W tym miesiącu chciałam Was zaprosić do takiej chwili zastanowienia się nad innym ważnym „TYGODNIEM” w październiku. Najpierw jednak przeczytajcie króciutkie opowiadanie:
Pewnemu bogaczowi udało się wejść do Raju. Pierwszą rzeczą, którą tam uczynił, było przebiegnięcie się po miejscowym rynku. Zorientował się natychmiast, że wszystkie ceny są na nim niskie. Sprawdził zawartość swojego portfela i zaczął wybierać najładniejsze rzeczy, które mu wpadły w oko. Kiedy trzeba było zapłacić wyciągnął dla anioła, który był sprzedawcą, wielką garść banknotów. Anioł uśmiechnął się i powiedział:
- Przykro mi, ale te pieniądze nie mają żadnej wartości.
- Jak to? - zdziwił się kupiec.
- Tutaj mają wartość tylko te pieniądze, które na ziemi zostały podarowane"
                        (Bruno Ferrero)
.

.
    Kochane Dzieci, w październiku od wielu już lat przeżywamy Tydzień Miłosierdzia, warto o nim pamiętać. A dlaczego, bo nie możemy zapominać o pieniążkach, które mają wartość w Niebie - czyli o tych, którymi podzieliliśmy się. Ale oprócz pieniędzy możemy praktycznie podzielić się wszystkim w szkole, w domu. Czasem najtrudniej być „miłosiernym” właśnie dla najbliższych.
     Życzę każdemu z Was i sobie także, by był to miesiąc pamiętania o Bożej Matce - Maryi, chociażby przez noszenie medalika, i czas proszenia o dobre - miłosierne oczy i serca dla wszystkich, a zwłaszcza wobec potrzebujących.
s.Agnia
 
322508