Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Pożegnanie lata w Cyganowicach

Treść


.
Pożegnanie lata w Cyganowicach
 
     W niedzielę 22 sierpnia na osiedlu w Cyganowicach odbył się festyn na pożegnanie wakacji. Imprezę zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, a jej głównym celem była integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną.
.

.
     Organizatorzy zapewnili mieszkańcom Cyganowic wiele atrakcji. Przez kilka godzin toczyła się zacięta rywalizacja czterech drużyn siatkarskich o Puchar Kierownika ŚDS. Ostatecznie wygrali ją reprezentanci osiedla, którzy dodatkowo otrzymali stuzłotowy czek do zrealizowania w pizzerii „Chata” w Starym Sączu. Czek ufundował właściciel lokalu  p.Sławiński. Wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszyła się boccia, konkursy przygotowane przez pracowników „Gniazdka” i loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Ogromnymi brawami nagrodzono występy Jacka Lelka, prezesa Fundacji Rozwoju Ziem Górskich i podopiecznych ŚDS. Duży entuzjazm wśród okolicznych mieszkańców wzbudziło przedstawienie „Dziura, czyli tajemnica pewnej pracowni naukowej” w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia i starosądeckiej młodzieży. Wszystkich zebranych ucieszyła informacja, że Integracyjny Teatrzyk Muzyczny „Razem” otrzymał fundusze na realizację kolejnego projektu, co oznacza, że już w przyszłym roku będziemy mogli obejrzeć artystów w nowej odsłonie.
     Punktem kulminacyjnym festynu był pokaz stania i leżenia na gwoździach w wykonaniu Bartosza „Tapera” Chudzickiego, który następnie przedstawił zebranym swoich „przyjaciół” - ogromnego boa dusiciela i pytona tygrysiego. Bardziej odważni widzowie mieli okazję przymierzyć galanterię z żywej, wężowej skóry. Wiele uciechy wzbudził też spacer Tapera z „przyjacielem” po boisku, kiedy to każdy chętny mógł pogłaskać niebezpiecznego gada.
     Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna pod gołym niebem. Mieszkańcom Cyganowic przygrywał zespół muzyczny.
 
Kinga Bednarczyk
 
322682