Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Czas głoszenia na dachach czyli 5 Festiwal Piosenki Religijnej w Londynie

Treść


.
Czas głoszenia na dachach czyli
5 Festiwal Piosenki Religijnej w Londynie
 
W minioną sobotę odbył się już 5 Londyński Festiwal Piosenki Religijnej. Jak co roku imprezę zorganizował zespół wokalno-instrumentalny Dei Trust działający przy parafii p.w. św.Andrzeja Boboli.
W tym roku uroczystość została poświęcona bł. Janowi Pawłowi II, i przyświecał Jego cytat „To nie jest czas, w którym mamy się wstydzić ewangelii. To jest czas głoszenia na dachach”.
Publiczność nie tylko dopisała, ale także dobrze się bawiła. Nikogo nie trzeba było namawiać do dołączenia do przerywnika:
„Nie ma lepszego
Od Jana Pawła II”.
W festiwalu udział wzięło aż dziewięć zespołów w tym dwa dziecięce: Schola „Światło” oraz Schola „Aniołki”, która zaprezentowała bardzo wysoki poziom muzyczny. Z dumą i ogromnym zadowoleniem rozpoznałam w Scholi „Aniołki” Maję, moją byłą wychowankę z przedszkola, w którym pracuję.
.

.
Nie zabrakło dobrej zabawy i radości. Na szczególną uwagę zasługuje zespół męski „The Angel’s Band”, którego występ rozbawił publiczność swoim dużym poczuciem humoru a ich anielskie kostiumy wszystkim się spodobały.
Każdy z zespołów i wykonawców zaprezentował wysoki poziom oraz oryginalny styl. Śpiewano psalmy, pieśni, piosenki znane lub mniej znane a także własne kompozycje.
Festiwal zakończył się wykonaniem trzech utworów z udziałem wszystkich artystów i rozdaniem pamiątkowych dyplomów. Następnie uczestnicy świętowali i radowali się na wspólnej agapie, czyli braterskiej uczcie.
 
Iwona Macałka
(korespondencja z Londynu)
 
124010