Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Dla Dzieci

Treść


.

.
    Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że są wakacje, czas odpoczywania także od książek i nauki. Wiem także, że każdemu człowiekowi, czy jest on duży czy mały, taki czas beztroski jest potrzebny. Ale ja to wiem i myślę, że wielu z Was wie i czuje sercem, że jest taka Księga niezastąpiona, której nie można odłożyć jak niepotrzebny podręcznik. Na pewno już wiecie - jest nią Biblia. Przypominam, że w tym roku pochylamy się właśnie nad tą KSIĘGĄ!
    Jak w takim razie można połączyć wakacje, które kojarzą się nam z wolnym czasem spędzanym na zabawie, a czasem na nicnierobieniu z lekturą Pisma Świętego???
.

.
    
.

.
    Myślę, że można i dziś chciałam taki sposób Wam podpowiedzieć. W Piśmie Świętym, które przypominam, dzielimy na dwie części, czyli Stary i Nowy Testament, są księgi trudne w odbiorze. Mam tu na myśli Księgi Prorockie czy pierwsze Księgi Pisma Świętego nazywane Pięcioksięgiem. Ale wśród tych 73 ksiąg są takie, które czyta się właśnie tak wakacyjnie. Są to niektóre księgi historyczne. Poznajemy tam losy bohaterów biblijnych. I tak historia o Noemi i Rut, o wędrówce młodego Tobiasza, o mężnej Judycie i Esterze. W Nowym Testamencie taką „przygodową” księgą są Dzieje Apostolskie. W ramach przygotowań do Wielkiego Jubileuszu roku 2000 Jan Paweł II chciał, by właśnie ta ostatnia Księga trafiła do każdego młodego człowieka w diecezji rzymskiej.
    Zachęcam każdego i każdą z Was byście w tym długim wakacyjnym czasie znaleźli chwilę, by poznać losy bohaterów biblijnych.
    Kochane Dzieci, tymi moimi krótkimi refleksjami chciałam się z Wami pożegnać. Kończy się moja współpraca z Gazetką i pobyt w Starym Sączu. Dziękuję za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość dla mnie. Pozdrawiam każdego i każdą z Was.
Szczęść Boże!
s. Agnia
 
124161