Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Świąteczne spotkania Starosądeczan

Treść


.
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA
STAROSĄDECZAN
 
Opłatek Klubu Seniora
 
    W sobotę 14 stycznia, w Domu Parafialnym w Starym Sączu, odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie starosądeckich seniorów zrzeszonych w Klubie Seniora. Rozpoczęła je prezes Akcji Katolickiej - Halina Borowska, która powitała wszystkich zgromadzonych seniorów i zaproszonych gości oraz w imieniu swoim i członków Akcji Katolickiej złożyła zebranym życzenia, do których zaraz potem dołączył ks.prałat Marek Tabor - proboszcz parafii św.Elżbiety.
Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa był czas na wspólne łamania się opłatkiem. Życzono sobie zdrowia, pomyślności i przede wszystkim błogosławieństwa Bożego.
.

.
Spotkanie umilał zespół kolędniczy pod kierownictwem Tadeusza Dyrdy, któremu towarzyszyli Jolanta i Jan Czechowie. Zespołowi udało się rozśpiewać całe towarzystwo, a rodzinny nastrój tego sobotniego popołudnia, członkowie Klubu Seniora zabrali do swoich domów, a przy okazji obdzielili nim zaproszonych gości.
Przy tej okazji Akcja Katolicka i Klub Seniora pragną złożyć najserdeczniejsze podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku wszystkim tym, którzy bezinteresownie wspomagają działania tych organizacji. Nie można też zapomnieć o sponsorach, a są nimi: Andrzej Stawiarski „Raj”, Edward Stawiarski i Paweł Kucharski „EPI”, Szczepan Wilczyński „Catering”, Alicja Zając oraz Edward Golonka i Ewa Wiśniowska, Stanisław i Marta Gorczowscy - Ciastkarnia "Miś"
 
Niech kolęduje Stary Sącz
 
Niech kolęduje Stary Sącz
każda rodzina, każdy dom
a Betlejemskiej Gwiazdy blask
kierunek drogi wskaże dniom
 
Połączmy głosy w jeden ton,
Niech miłość poprowadzi nas,
By ziemię oplótł łańcuch rąk
I bardziej ludzkim stał się świat
 
To słowa kolędy, która już po raz trzeci otworzyła koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów starosądeckich szkół. Prowadzący go uczniowie z Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu stopniowo wprowadzali widzów w bożonarodzeniowy nastrój, przypominając tradycje i emocje, jakie towarzyszą Polakom podczas tych najpiękniejszych w całym roku świąt.
 
Gdzie jest nasze Betlejem? Nasze polskie Betlejem?
Ile ta szopka dzisiaj dla nas znaczy?
Czy płacz Dzieciątka dotyka wciąż serca?
Czy się staramy żyć lepiej, inaczej,
By nie zabrakło dla Jezusa miejsca?
 
Pytali tego popołudnia wykonawcy, którzy czuli, że biorą udział w czymś ważnym i pięknym. Udowodnili też, że kolędy i pastorałki można śpiewać w różnych aranżacjach. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św.Kingi w Popowicach i ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Skrudzinie. O tym, że Boże Narodzenie to czas, kiedy warto pochylić się nad potrzebującymi przypomniały dzieciaki ze Szkoły Podstawowej im.ks.prof.Józefa Tischnera w Starym Sączu. Na scenie pokazali się uczniowie z Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu oraz miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Curie-Skłodowskiej.
.

.
Wystąpiła także grupa wokalna z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury. Na koncercie nie mogło zabraknąć jasełek w wykonaniu integracyjnego teatrzyku, który powstał przy stowarzyszeniu „Gniazdo”. Młodzi amatorzy sztuki teatralnej wprowadzili widzów w wesoły nastrój, za co dostali niemilknące przez dłuższy czas brawa. Wystąpił również, zawsze gorąco witany zespół kolędniczy pod dyrekcją Tadeusza Dyrdy w składzie Jolanta Czech, Tadeusz Dyrda, Maria Stawiarska oraz Halina i Zbigniew Szewczykowie. Piękne dyplomy uczestnictwa przygotował starosądecki artysta Jan Czech, a wręczyły je Jolanta Czech - redaktor gazetki parafialnej „Z Grodu Kingi” i Iwona Rams z Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu.
Koncert po raz siódmy zorganizowało Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, redakcja gazetki parafialnej „Z Grodu Kingi” oraz Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.
Kinga Bednarczyk
 
324016