Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Święty Mikołaj nawiedził domy Starosądeczan

Treść


.
ŚWIĘTY MIKOŁAJ
NAWIEDZIŁ DOMY STAROSĄDECZAN
 
   Niemal w każdym domu kontynuowany jest zwyczaj, że ktoś przebiera się za św.Mikołaja. Są to nasi dziadkowie, ojcowie albo bracia (ostatnio modne staje się wynajmowanie Mikołajów). Któż z nas, będąc dzieckiem nie czekał na prezenty i świętego Mikołaja. A czy teraz, kiedy trochę dorośliśmy, tak naprawdę nie czekamy na niego? Ile radości i satysfakcji przynosi sama świadomość, że ktoś o nas pamięta.
  Nawiązując do corocznej tradycji Parafialny Oddział CARITAS dzięki osobistemu zaangażowaniu s.Eleonory i jej niepodważalnemu autorytetowi w środowisku starosądeckim, zebrał środki i przygotował ponad 110 paczek dla osób samotnych i chorych.
    W dniach 6 i 7 grudnia ub. roku św.Mikołaj w towarzystwie dwóch „aniołków” i muzyków nawiedził domy niosąc dobre słowo wraz z życzeniami świątecznymi i radosną muzyką. Wszędzie gdzie Mikołaj zagościł dało się odczuć, że jest oczekiwany i sprawia radość nie tylko w sercach dzieci, ale i starszych, o czym świadczyły niejednokrotnie łzy wzruszenia i liczne telefony „dziękczynne” do s.Eleonory.
.

.
    Niewątpliwie wielką zasługę w możliwości realizacji tego przedsięwzięcia mieli wszyscy ofiarodawcy oraz osoby bezpośrednio zaangażowane. Szczególne podziękowania chciałbym złożyć fundamentowi „sań i reniferów” - wszak piechotą dotrzeć do tych domów i w tak krótkim czasie bardzo trudno.
     Mam nadzieję, że dzień św.Mikołaja raz jeszcze przypomniał, iż największym naszym powołaniem i przykazaniem jest trwanie w miłości Pana Boga i bliźniego.
Z.M. - św.Mikołaj
 
324541