Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Barwy Jesieni na zabawie andrzejkowej Środowiskowego Domu Samopomocy

Treść


.
BARWY JESIENI NA ZABAWIE ANDRZEJKOWEJ
ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY
 
    Tradycyjnie już Kadra i Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, działającego pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” zaprosili gości na zabawę andrzejkową do „Stodoły w Odnozynie” w Barcicach. Spotkanie odbyło się 20 listopada 2019 r. i odbywała się pod hasłem „Barwy jesieni”.
Począwszy od przepięknego wystroju sali balowej i konsumpcyjnej oraz stołów, poprzez stroje uczestników wszystko stwarzało niepowtarzalną, sympatyczną atmosferę spotkania.
Uczestnicy zajęć w ŚDS, na przyjemne spędzenie jesiennego czasu, zaprosili swych przyjaciół z Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Muszyny i ze Zbyszyc.
   Zaproszonych gości powitała Joanna Homoncik - kierownik ŚDS, a terapeutka Małgorzata Bochniarz wprowadziła obecnych w tradycję zabawy andrzejkowej.
Głównym punktem programu była oczywiście zabawa i tańce, ale nie zabrakło także występów w wykonaniu gości z Muszyny i Zbyszyc oraz oczywiście Gospodarzy związanych - z jakże by inaczej, z tytułem spotkania. Prezentowane były scenki rodzajowe i piosenki - nagradzane gromkimi brawami.
   Już na początku zabawy ogłoszono konkurs na najciekawszy strój związany z tematem spotkania, żeby jury w składzie: Zofia Wcisło, Monika Jackowicz-Nowak dyrektorka PiM-GBP w Starym Sączu i Elżbieta Jawor - przewodnicząca  Osiedla Cyganowice miało możliwość obserwacji ubranych balujących. Nagrodę główną otrzymał Marcin Klimek z ŚDS w Cyganowicach, który wspaniale się prezentował w niezwykle urokliwym kostiumie dyni.
Poza nimi było bardzo wielu wyróżnionych, a wyróżnienie specjalne otrzymała p.Elżbieta Jawor, która jako jedyna z gości również miała strój udekorowany liśćmi w barwach jesieni.
Wodzirejem zabawy był p.Władysław Baziak zwany Jędrkiem, niesamowity gawędziarz. Każdy z uczestników mógł wyciągnąć karteczkę z tradycyjną andrzejkową wróżbą.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili i zadowoleni, żegnali się z nadzieją spotkania na takiej imprezie za rok.
Za serdeczne zaproszenie i miłą atmosferę w czasie zabawy dziękuje
Jolanta Czech
 
322508