Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Przedszkole - to dobry start dla Twojego dziecka

Treść


.
„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć.
Nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć,
Co robić, jak postępować i współżyć z innymi,
Patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
I wyobrażać sobie lepszy świat...”
                                                Robert Fulghum
 
PRZEDSZKOLE
- TO DOBRY START DLA TWOJEGO DZIECKA
u nas dzieci są szczęśliwe
 
Gminne Przedszkole w Starym Sączu znajduje się na terenie Osiedla Słonecznego. Placówka jest czynna od 6.00 do 16.00. Tworzymy to miejsce z myślą o szczęściu dzieci, a także o rodzicach, którzy pracując przez cały dzień chcą mieć pewność, że ich dzieci są bezpieczne i szczęśliwe. Tym dzieciom, które nie mogą korzystać z całodziennego pobytu a mają tylko czas jednego roku na przyswojenie podstawowych elementów edukacji stworzone zostały II oddziały w filii przy ul.Staszica.
Zalety naszego przedszkola:
- Jesteśmy przedszkolem z dużymi tradycjami
- Mamy profesjonalnie wykwalifikowaną kadrę
- Pracujemy od września do końca czerwca, a podczas wakacji zapewniamy dzieciom opiekę w okresie jednego miesiąca.
- Jesteśmy placówka bezferyjną
- Rekrutacji dokonujemy w oparciu o zasadę powszechnej dostępności przez cały rok
- W przedszkolu odbywają się zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycieli, spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystości okolicznościowe, występy teatralne, wycieczki oraz zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci
- W przedszkolu są również zajęcia dodatkowe dla dzieci: język angielski, rytmika, kółko plastyczne, religia
- Nasze przedszkole jest otwarte na współpracę z rodzicami, którzy postrzegani są, jako najważniejsi partnerzy w procesie nauczania dzieci i zachęcani do uczestnictwa w wydarzeniach przedszkolnych
.

.
Nasze przedszkole zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój i radosne dzieciństwo. Każde dziecko jest jednakowo ważne, kochane i szanowane. Każdemu dziecku poświęcona jest taka sama uwaga i opieka. Kształtujemy w dzieciach odpowiedzialność, samodzielność i twórcze myślenie. Robimy wszystko, aby dzieci poszerzały swoją wiedzę co zapewni im dobry start w momencie rozpoczęcia nauki w szkole. Nasi absolwenci są doskonale przygotowani do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie. W dobie zmieniających się warunków życia, przejawiających się w kruchości kontaktów międzyludzkich, stworzyłyśmy przedszkole, w którym ważne są takie wartości, jak: więzi rodzinne, wzajemny szacunek, poszanowanie przyrody, troska o zdrowie własne i innych oraz umiejętność komunikowania się ze światem.
Współcześnie nikt nie kwestionuje stwierdzenia, że rodzina i przedszkole to dwa środowiska, które w szczególny sposób oddziaływają na dziecko w pierwszych latach jego życia.

WYBIERZ NASZE PRZEDSZKOLE - ZAPRASZAMY!!!
 
Opracowały:
Urszula Skoczeń
Teresa Dąbrowska-Gródek
135900